Ubezpieczenie mieszkaniowe

Własne cztery kąty to często spełnienie naszych marzeń dlatego kiedy już dojdzie do ich realizacji, warto zapewnić im odpowiednią ochronę. Nie mamy niestety wpływu na warunki atmosferyczne czy czynniki zewnętrzne, które mogą poważnie uszkodzić  nasz dobytek, ale zawsze możemy go ubezpieczyć. Dzięki dobrze skonstruowanej polisie możemy być pewni, że w razie zalania, pożaru czy kradzieży otrzymamy finansowe wsparcie od Ubezpieczyciela. Przede wszystkim powinniśmy ubezpieczyć mury i stałe elementy naszego domu od wszelkich zdarzeń losowych. Stałe elementy to na przykład drzwi, okna, grzejniki czy meble w zabudowie, czyli te wszystkie przedmioty, które są na stałe związane z podłożem lub ścianą.

rodzina

Suma ubezpieczenia powinna być proporcjonalna do wartości naszej nieruchomości ponieważ jest to jednocześnie limit odpowiedzialności  Ubezpieczyciela. Warto ubezpieczyć także ruchomości domowe czyli te przedmioty, które są niezbędne do codziennego użytku takie jak meble, sprzęty RTV i AGD, telewizory, komputery, rzeczy osobiste. Ruchomości domowe możemy ubezpieczyć nie tylko od zdarzeń losowych takich jak pożar czy zalanie, ale także od kradzieży.

Wartym uwagi elementem polisy jest również assistance domowy, dzięki któremu możemy liczyć na pomoc fachowca kiedy nasz sprzęt ulegnie awarii, interwencję ślusarza, kiedy zdarzy nam się zatrzasnąć drzwi czy też wizytę lekarza jeśli stan naszego zdrowia nagle się pogorszy.

OC w życiu prywatnym - to może Ci się przydać!


Polisa OC w życiu prywatnym to dodatkowe ubezpieczenie, które pozwoli pokryć nam koszty szkody wyrządzonej osobom trzecim. Obejmuje również krzywdy wyrządzone przez nasze dzieci, małżonka, a także zwierzęta domowe. Każda osoba fizyczna może wykupić taką polisę jeśli chce zabezpieczyć swoje finanse przed nieplanowanymi wydatkami.

Gdzie chroni nas polisa?


W większości Towarzystw Ubezpieczeniowych polisa obejmuje szkody powstałe na terenie całego świata z wyłączeniem USA i Kanady. Za dodatkową dopłatą składki można również rozszerzyć zakres o ochronę w tych krajach.

W jakich sytuacjach taka polisa może mnie uchronić?


Dzięki takiej polisie nie poniesiesz dodatkowych kosztów, gdy np.:

  • zniszczysz mienie osoby trzeciej, np. ubranie, dywan;
  • nieumyślnie zranisz, uderzysz, czy potrącisz osobę trzecią; np. jadąc rowerem;
  • zalejesz mieszkanie sąsiada, zapominając zakręcić kran;
  • nie wyłączysz żelazka lub zostawisz niedopałek papierosa powodując pożar;
  • twoje dziecko grając w piłkę wybije szybę sąsiadom;
  • Twój pies pogryzie przechodnia;
  • przechodzień złamie nogę z powodu oblodzonego chodnika przed Twoim domem ponieważ nie odśnieżyłeś posesji.

W każdej sytuacji kiedy Ty lub osoba pozostająca z Tobą we wspólnym gospodarstwie domowym wyrządzicie szkodę na mieniu lub osobie możecie zapewnić zadośćuczynienie dla poszkodowanego za poniesione straty nie obciążając przy tym waszego domowego budżetu.

Warto jednak pamiętać, że warunkiem wypłaty odszkodowania przez Ubezpieczyciela jest niezamierzone wyrządzenie szkody. Jeśli specjalnie wyrządzicie komuś krzywdę, Ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych wyłączone z odpowiedzialności są również szkody powstałe po spożyciu alkoholu jak również wszystkie zdarzenia wyrządzone osobom najbliższym ubezpieczonemu.

Ubezpieczenie mieszkania pod wynajem

Inwestowanie w mieszkania pod wynajem to popularna metoda na ulokowanie kapitału, szczególnie w sytuacji, w której na rynku brakuje atrakcyjnych lokat i kont oszczędnościowych. To także zazwyczaj gwarancja stałego dodatkowego zysku, który może podreperować domowy budżet lub pozwolić na regularne oszczędzanie. Decydując się na taki wariant należy jednak pamiętać o ubezpieczeniu lokalu – dzięki temu unikniemy ewentualnych strat i będziemy mogli jeszcze lepiej chronić nieruchomość.

Wykupienie polisy mieszkaniowej to propozycja dla osób, które chcą mieć lepszą kontrolę nad inwestycją oraz zyskać pewność, że w razie niespodziewanych problemów, ubezpieczyciel będzie miał swój udział w naprawie szkód. Właściciele nieruchomości pod wynajem muszą się liczyć z wieloma zagrożeniami takimi jak zalanie czy pożar. Ubezpieczenie mieszkania od przypadków losowych pomoże uniknąć przykrych konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń. Ochroną i polisą można objąć także mury lokalu oraz elementy stałe – rozszerzenie pakietu o tego typu zapis da jeszcze bardziej solidniejszą ochronę wynajmowanej nieruchomości. Część właścicieli lokali decyduje się także na ubezpieczenie nieruchomości od aktów wandalizmu i dewastacji mienia.

Polisa na mieszkanie pod wynajem – wybierz odpowiedni pakiet

Ubezpieczyciele oferują różne polisy – każda z nich może zawierać inne zapisy, inny zakres ochrony oraz dodatkowe rozszerzenia. Przed podpisaniem dokumentów warto więc rozważyć, na czym zależy nam najbardziej i jakie obszary chcemy objąć specjalną ochroną.

Doradcy z naszej multiagencji chętnie pomogą Państwu w wyborze właściwego rozwiązania, przedstawiając i porównując polisy mieszkaniowe od różnych ubezpieczycieli. Można się z nami umawiać na konsultacje, w trakcie których pochylimy się nad Państwa przypadkiem i postaramy się w sposób profesjonalny wskazać zalety i wady poszczególnych ofert. Nasz numer telefoniczny oraz adres mailowy pozostają do Państwa dyspozycji.

Ubezpieczenie domu w budowie

Zabezpieczanie nieruchomości i wykupienie polisy to coraz popularniejsza metoda na ochronę mienia. Zainteresowaniem cieszą się nie tylko te, które obejmują istniejące już i zamieszkane domy, ale także budynki w budowie. Ubezpieczenie domu, do którego jeszcze się nie wprowadziliśmy pomoże nam uniknąć wielu przykrych niespodzianek. Czym jest taka polisa, kto powinien się na nią zdecydować i na jakie korzyści możemy liczyć, jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie?

Jeszcze nie tak dawno temu ubezpieczanie nieruchomości nie było wcale tak popularne, a agenci i doradcy musieli długo przekonywać właścicieli domów i mieszkań do tego, aby wykupili polisę. Obecnie zabezpieczenie lokalu czy budynku to już standard i usługa, do której nikogo nie trzeba specjalnie namawiać. Najlepiej świadczą o tym liczby. Szacuje się, że ok. 80 proc. wolnostojących domów jest objętych ubezpieczeniem. Podobnie jest w przypadku mieszkań – już 8 na 10 lokali posiada wykupioną polisę. Co jednak w przypadku domów, które jeszcze nie są zamieszkane?

Ubezpieczyciele pomyśleli także o tym i przygotowali osobną ofertę dla właścicieli nieukończonych budynków. Jeśli więc jesteś w trakcie budowy i chcesz się czuć bezpieczniej, polisa może okazać się złotym środkiem.

Kto może wykupić ubezpieczenie domu w budowie? Teoretycznie każdy, lecz ubezpieczyciele wprowadzają tu pewne obwarowania. Okazuje się, że aby wykupić polisę uwzględniającą ryzyko kradzieży, dom musi być w stanie zamkniętym surowym, powinien posiadać także dach oraz okna i drzwi. Oznacza to, że osoby, które są np. na etapie stawiania fundamentów, mogą ubezpieczyć nieruchomość w zakresie zdarzeń losowych.

Przed czym chroni polisa domu w budowie?

To oczywiście zależy od rodzaju ubezpieczenia. Najczęściej jednak umowa między firmą a właścicielem budynku dotyczy ochrony na wypadek zdarzeń losowych takich jak powódź, wichura czy grad. Równie często można się spotkać z polisami, które stanowią zabezpieczenie w razie kradzieży z włamaniem.

Skontaktuj się z naszymi doradcami – pomożemy Ci wybrać najbardziej optymalne rozwiązania, dzięki którym Ty i Twoja rodzina poczujecie się bezpiecznie. Telefon oraz adres mailowy naszej multiagencji znajdziecie na stronie internetowej.