Ubezpieczenia dla rowerzysty – jak zadbać o bezpieczeństwo na rowerze?

Na dworze coraz cieplej, dlatego częściej pojawia się okazja, aby wsiąść na rower. Niezależnie od tego, jaką trasę obierzemy, warto dobrze przygotować się do rowerowych wojaży. W tym celu zakładamy kaski i ubrania ochronne, a także przestrzegamy przepisów ruchu drogowego. Sposobem na skuteczne zabezpieczenie rowerzysty i jego sprzętu jest odpowiednia polisa. Z roku na rok rośnie liczba wypadków z udziałem rowerzystów, zaś kradzież jednośladów to wciąż częste zjawisko. Ubezpieczenie jest w stanie ochronić Cię przed finansowymi konsekwencjami tych zdarzeń i wielu innych sytuacji. Jakie ubezpieczenia powinien mieć rowerzysta? Podpowiadamy!

NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków
Jeśli podczas jazdy na rowerze np. przewrócisz się, złamiesz nogę czy rękę i doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie, dzięki któremu opłacisz leczenie i rehabilitację. W zależności od wariantu ubezpieczenia możesz też mieć dostęp do usług z pakietu medycznego assistance (to m.in. wizyta pielęgniarki lub lekarza, transport medyczny). Jeżeli wypadek na rowerze okaże się śmiertelny, Twoja rodzina otrzyma świadczenie, które zabezpieczy najważniejsze potrzeby.

Ubezpieczenie OC dla rowerzysty – czy warto je mieć ?
Jeżdżąc rowerem po drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych, możesz spowodować kolizję z innym uczestnikiem ruchu bądź przechodniem. W takich przypadkach bardzo przydatna okazuje się polisa OC w życiu prywatnym. Jeżeli wyrządzisz komuś szkodę, np. zarysowanie auta, uszkodzenie roweru czy utrata zdrowia lub życia w wyniku wypadku, ubezpieczyciel pokryje wszelkie szkody i wypłaci świadczenie osobie poszkodowanej (lub jej rodzinie w przypadku niepełnoletności lub śmierci). Warto zakupić takie ubezpieczenie i uchronić się od ogromnych kosztów finansowych, które wiążą się z pokrywaniem strat materialnych i osobowych.

Casco roweru – ubezpieczenie od zniszczenia i kradzieży
Jeśli w wyniku zdarzenia losowego lub na skutek działania osób trzecich Twój rower lub jego części zostaną uszkodzone albo skradzione, posiadając ubezpieczenie casco roweru możesz liczyć na odszkodowanie. Ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze w sytuacji, gdy np. rower zostanie skradziony z piwnicy Twojego mieszkania, spod sklepu czy miejsca pracy. Pamiętaj, że rower powinien posiadać skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe, aby ochrona zadziałała.

Ubezpieczenie bagażu
Jeśli w wyniku wypadku na rowerze zniszczeniu ulegnie zostanie przewożony bagaż, uzyskasz odszkodowanie. To szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób, które poruszają się rowerem często, również do pracy lub w celach służbowych. Jeżeli zdarza Ci się przewozić laptopa, aparat lub inne wartościowe przedmioty, takie rozszerzenie ubezpieczenia na pewno Ci się przyda.

Krótkoterminowe ubezpieczenie roweru
Najczęściej jeździmy rowerem, wtedy kiedy jest ciepło – czyli wiosną, latem i wczesną jesienią. Dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe dają rowerzystom możliwość ubezpieczenia roweru na okres krótszy niż standardowy rok, np. 6 miesięcy. Dzięki temu możemy płacić za ubezpieczenie roweru tylko wtedy, kiedy go używamy. Osoby, które jeżdżą rowerem cały rok, mogą bez problemu wykupić roczną polisę. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie rowerzysty może działać również za granicą, a jeśli uprawiasz sporty wysokiego ryzyka (np. kolarstwo górskie), wówczas możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia i korzystać z pełniejszej ochrony.

Chcesz dowiedzieć się więcej i poznać bieżącą ofertę? Porozmawiaj z ekspertem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże dobrać polisę dostosowaną do Twoich oczekiwań. Odwiedź biuro lub zadzwoń – na naszej mapie placówek znajdziesz Doradcę Klienta w swojej okolicy.

Źródło:

 


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.