Praca marzeń – Agent ubezpieczeniowy nowej generacji

Przestań marzyć, zacznij żyć

Jak wygląda codzienna praca w agencji ubezpieczeniowej?

Wyobraź sobie, że jest poniedziałek godz 9:15. Słoneczny, ale dosyć chłodny poranek. Stawiasz na biurku filiżankę aromatycznej kawy. Siadasz przed laptopem i odbierając pocztę rozpoczynasz pracę jako doświadczony agent ubezpieczeniowy.

Jedną z pierwszych wiadomości jest list przewozowy - za około dwie godziny przyjedzie kurier, wysłany przez twoje centrum rozliczeń, odebrać dokumenty, jakie zgromadziłeś przez cały ubiegły tydzień. Trochę się tego nazbierało: polisy, umowy kupna-sprzedaży, analizy potrzeb klienta, klauzule informacyjne i zgody RODO. Bierzesz kolejny łyk kawy i jednym kliknięciem generujesz raport produkcji dla wszystkich towarzystw, których polisy sprzedałeś w minionym tygodniu.

System informuje cię o kończących się polisach i terminach płatności rat twoich klientów które przypadają w najbliższych dniach. Wykonujesz kilkanaście telefonów. Zadowoleni klienci dziękują ci za przypomnienie. Kończysz pić kawę. Nie dodzwoniłeś się do Pan Andrzeja - nic nie szkodzi, system wyśle do niego wiadomość sms z informacją o zbliżającym się terminie płatności raty i z twoim numerem telefonu. Odnosisz do kuchni filiżankę po kawie.

Wchodzi klient. Pani Ola prosi o ofertę na ubezpieczenie swojego czerwonego Forda Mondeo. Proponujesz herbatę i zapraszasz do biurka. Za pomocą intuicyjnego interfejsu przeprowadzasz profesjonalną analizę potrzeb. Okazuje się, że Pani Ola wspólnie z mężem jest właścicielem niedużego domu, który kilka miesięcy temu dostali w spadku po dziadkach. Dom jest nieubezpieczony.

W systemie wpisujesz dane pojazdu oraz dane Pani Oli. Klikasz przelicz i w niespełna 30 sekund otrzymujesz kalkulację składki OC i AC w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych. Dodajesz jeszcze ryzyko NNW, assistance oraz ubezpieczenie szyb. Modyfikujesz zakres autocasco znosząc udział własny i franszyzę integralną ponieważ Twojej klientce zależy na pełnym wariancie ubezpieczenia. Ponownie klikasz przelicz i przedstawiasz Pani Oli najlepszą ofertę. Dodajesz ubezpieczenie domu i możesz obniżyć składkę stosując dodatkową zniżkę “pełny klient”. Najkorzystniej prezentuje się oferta w Allianz. Pani Ola akceptuje warunki ubezpieczenia. Klikasz wystaw polisę, a system drukuje wszystkie dokumenty.

Jest godz 11. Wchodzi kurier i odbiera przesyłkę z produkcją. System przypomina ci, że o godz. 14.00 masz lunch z prezesem lokalnej firmy budowlanej w sprawie gwarancji ubezpieczeniowych. O godz 12 bierzesz udział w szkoleniu online - ubezpieczenia zdrowotne. W międzyczasie przychodzi jeszcze trzech klientów. Dwóch po najtańsze OC - to proste, pamiętasz? Klikasz enter i otrzymujesz cenę ubezpieczenia w kilkunastu towarzystwach. Trzeci klient kupił ubezpieczenie rolne.

Wychodząc na spotkanie z prezesem jednym kliknięciem generujesz raport inkasa. System drukuje gotowy, uzupełniony dowód wpłaty. Po drodze wchodzisz do banku i na jedno konto wpłacasz składki przyjęte za polisy różnych towarzystw.

Podczas spotkania z prezesem udaje się ustalić scenariusz zwolnienia przeszło 400 tys zł. gwarancji bankowych. To zdecydowanie podniesie zdolność kredytową przedsiębiorstwa i pozwoli na nowe inwestycje. Na polecenie prezesa, zaraz po spotkaniu księgowa przesyła ci mailem wykaz floty pojazdów z prośbą o przygotowanie oferty ubezpieczenia.

Tuż przed 16 wracasz do swojego biura, myjesz filiżankę po kawie. Dzwoni Pan Andrzej. Dziękuje za sms, bo zupełnie zapomniał o racie. Każdego dnia tak przyjemnie mija Ci praca jako agent ubezpieczeniowy.

Wyobrażasz sobie, że tak właśnie wygląda praca w firmie ubezpieczeniowej?? Zauważyłeś, że do wszystkiego co dziś robiłeś, potrzebny był ci tylko jeden funkcjonalny system? (oczywiście poza kawą i spotkaniem z prezesem?) Odbierałeś pocztę, rozliczałeś produkcję, wykonywałeś analizę potrzeb klienta, kalkulowałeś składkę i wystawiałeś polisy. Otrzymywałeś powiadomienia i wysyłałeś smsy. Uczestniczyłeś w szkoleniu webinarowym. Wyobrażasz to sobie? Nie musisz! Przestań marzyć i zacznij działać. Sięgnij po pracę marzeń jako multiagent ubezpieczeniowy i wybierz Multifunkcyjny System Transakcyjny SADUS dostarczany na terenie całego kraju, agentom współpracującym z DOMEM UBEZPIECZENIOWYM SPECTRUM. Zostań agentem ubezpieczeniowym już dziś!”

Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.