Jak zacząć karierę w ubezpieczeniach?

Jak zacząć karierę w ubezpieczeniach? SPECTRUM rozwiązań

Rozważasz rozpoczęcie kariery zawodowej w ubezpieczeniach? Pomożemy Ci zdobyć uprawnienia krok po kroku. Istnieje wiele możliwości w zakresie sprzedaży ubezpieczeń, jednak zdecydowanie do najatrakcyjniejszych opcji należy współpraca z multiagencją oferującą produkty wielu towarzystw, taką jak Dom Ubezpieczeniowy Spectrum.

Przynależność do ogólnopolskiej sieci zapewni Ci nie tylko szeroką ofertę, ale też rozpoznawalność i wiarygodność oraz nowoczesny backoffice. Dlaczego jeszcze warto zostać Partnerem SPECTRUM? Więcej korzyści poznasz w zakładce Współpraca – przekonaj się, że mamy wszystkie cechy, którymi powinna wyróżniać się najlepsza multiagencja!

Kto może sprzedawać ubezpieczenia?

Aby mieć możliwość wykonywania tego zawodu, trzeba spełnić określone wymogi formalne:

  • minimum średnie wykształcenie,
  • pełna zdolność do czynności prawnych,
  • brak skazania w Krajowym Rejestrze Karnym (za umyślne popełnienie przestępstwa skarbowego, przeciwko życiu i zdrowiu, wymiarowi sprawiedliwości, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, obrotowi gospodarczemu, ochronie informacji i wiarygodności dokumentów),
  • zaliczenie egzaminu KNF dla osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych.

Skontaktuj się z nami, a w Twoim imieniu wystąpimy o dokumentację z KRK i pomożemy zorganizować uczestnictwo w egzaminie. Dostarczymy Ci także materiały szkoleniowe, dzięki którym sprawnie przygotujesz się do testu.

Kursy na agenta ubezpieczeniowego w SPECTRUM krok po kroku

Nasz innowacyjny system szkoleń wdrożeniowych można podzielić na etapy. Na początku otrzymasz kompleksowy pakiet materiałów, w którego skład wchodzą e-learningi, webinary, prezentacje multimedialne i teksty. Zaprojektowaliśmy je w taki sposób, aby krok po kroku wprowadziły Cię w coraz bardziej złożone zagadnienia i ułatwiały zapamiętywanie najważniejszych informacji. Ich opanowanie pozwoli Ci zdać egzamin na agenta ubezpieczeniowego – grunt to rzetelna, systematyczna praca. Licencję można zdobyć w trybie online. Towarzystwa przeprowadzają testy egzaminacyjne sprawdzające wiedzę kandydata na temat oferty, a po ich zaliczeniu kurs na agenta ubezpieczeniowego jest kontynuowany: po zaznajomieniu z teorią, czas nauczyć się ją wykorzystywać w praktyce.

W momencie, gdy upragniona licencja agenta ubezpieczeniowego znajdzie się już w naszej kieszeni i zostaniemy wpisani do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego, możemy rozpocząć drugi etap kursu prowadzony w formie warsztatów. Dla każdego z uczestników przygotowaliśmy obfitujące w wiedzę spotkania wideokonferencyjne. Należy się do nich przygotować z pomocą platformy szkoleniowej – oprócz szeroko zakrojonych szkoleń znajdują się tam też testy kwalifikacyjne. Po zakończeniu kompletnego cyklu warsztatów świeżo upieczonego agenta ubezpieczeniowego czeka weryfikacja nabytych kompetencji.

Utrwalenie wiedzy i umiejętności

Uczestnicy, którzy zaliczyli kursy na agenta ubezpieczeniowego i dysponują licencją KNF, mają możliwość odbycia stażu w jednej z placówek sprzedażowych SPECTRUM. Podczas praktyk można świetnie przygotować się do obsługi klienta w zarządzanym przez siebie oddziale. Kurs na agenta ubezpieczeniowego wieńczy otrzymanie pełnego dostępu do systemu All in #1 SADUS.

Dbamy o to, aby wszechstronnie przygotować naszych Partnerów nie tylko do egzaminów KNF, ale przede wszystkim do pracy w nowym zawodzie. Skontaktuj się z nami, rozpocznij kurs, zdobądź licencję i otwórz własny biznes w sieci SPECTRUM – z chęcią Ci w tym pomożemy!

Więcej informacji na temat SPECTRUM możliwości dla Twojego biznesu znajdziesz w zakładce Współpraca.

Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.