Ubezpieczenie od utraty dochodu

Czym jest ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu to gwarancja uzyskania świadczenia w razie wypadku bądź choroby, które uniemożliwiają dalszą pracę zarobkową. Takie rozwiązanie stanowi zabezpieczenie dla osób, którym zależy na utrzymaniu płynności finansowej ze względu na m.in. utrzymanie rodziny czy spłatę zobowiązań.

Dla kogo jest ubezpieczenie od utraty dochodu?

B2B i B2C to coraz częściej spotykany format współpracy. Prowadzenie jednoosobowej firmy zapewnia sporą elastyczność w życiu zawodowym, jednak samodzielność może okazać się utrapieniem w trudnej sytuacji życiowej, która powoduje utratę możliwości zarobkowania. Oferta skierowana jest jednak nie tylko do przedstawicieli wolnych zawodów, ale też osób zatrudnionych na etacie.

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest dedykowane wszystkim, którzy chcą zapewnić sobie płynność finansową. Dzięki ochronie, jaką zapewnia polisa, w sytuacji wykluczającej możliwość zarobkowania ubezpieczony może otrzymać środki wystarczające na bieżące wydatki, np. koszty zaspokojenia życiowych potrzeb czy spłacenie raty kredytu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu – zakres ochrony

Ubezpieczenie od utraty dochodu może sięgać bardzo wysokich sum (nawet do 10 mln złotych), dzięki czemu zapewnia skuteczną ochronę na wypadek całkowitej, okresowej lub trwałej niezdolności do pracy na skutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku, a także inwalidztwa i śmierci. Zakres ubezpieczenia można poszerzyć o katalog klauzul dodatkowych (np. świadczenie szpitalne, trwały uszczerbek na zdrowiu, dostosowanie do życia w niepełnosprawności, zasiłek pogrzebowy).

Dlaczego warto?

Dochód z pracy na etacie lub w jednoosobowej firmie dla wielu z nas stanowi podstawowe źródło utrzymania. Dzięki stałym wpływom możemy np. zatroszczyć się o rodzinę lub zdecydować się na kredyt. Zapewnienie sobie ochrony na wypadek niespodziewanej utraty dochodu w nagłej, losowej sytuacji to rozwiązanie, które zdejmuje z barków część ciężaru i pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość.