Ubezpieczenie podróżne


Niezależnie czy wybieramy się w podróż w celach służbowych, turystycznych, wypoczynkowych czy edukacyjnych warto wziąć pod uwagę wykupienie polisy podróżnej.
Lista potencjalnych zagrożeń jest dosyć długa, w zależności od kierunku czy celu wyjazdu. Głównym elementem polis turystycznych jest ubezpieczenie kosztów leczenia(KLZ), które zapewnia m.in. leczenie szpitalne, ambulatoryjne, wydatki poniesione na leki czy transport między placówkami medycznymi. Koszty leczenia są bardzo zróżnicowane, dlatego trzeba wziąć pod uwagę stawki obowiązujące w miejscu, do którego się aktualnie wybieramy.

podroz

Ważnym elementem takiej polisy jest również NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. Nie jest trudno o złamanie ręki czy poparzenie czego konsekwencje mogą się za nami ciągnąć latami. Polisy NNW mają jedną podstawową zasadę- im większy uszczerbek na zdrowiu-tym wyższa wypłata odszkodowania.
Wybierając spośród ofert kilku ubezpieczycieli należy zwrócić również uwagę na zakres usługi assistance. W ramach assistance, w zależności od wybranego pakietu możemy liczyć m.in. na opiekę nad dziećmi czy pomoc w odnalezieniu zagubionych dokumentów. Zakres obejmuje także pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów związanych z akcją ratowniczą lub poszukiwawczą.
Warto także przyjrzeć się bliżej ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej czyli OC. Nie brakuje sytuacji, w których nieumyślnie wyrządzimy komuś szkodę jadąc na nartach czy grając w siatkówkę na plaży. Ubezpieczenie OC pozwoli nam na pokrycie kosztów takich nieprzyjemności i uregulowanie świadczeń wobec poszkodowanej osoby. Warto też pamiętać, że OC w życiu prywatnym obejmuje także szkody wyrządzone przez nasze dzieci i zwierzęta.
Wielu Klientów wyjeżdżających za granicę zabezpieczenia się Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego. Należy jednak pamiętać, że choć EKUZ pozwala na leczenie się na terytorium Europy to jednak nie zapewnia pokrycia wszystkich kosztów leczenia, a także zorganizowania np. akcji ratowniczej. EKUZ nie pokryje także należności za transport medyczny chorego czy przewiezienia zwłok do Polski. Warto też wiedzieć, że w wielu zagranicznych miejscowościach lekarze przyjmują wyłącznie prywatnie w związku z czym nie honorują karty EKUZ.

Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.