Uruchomienie pojazdu assistance – co obejmuje naprawa auta na miejscu?

17 września 2024

ciekawostki

Nie tylko holowanie i pojazd zastępczy, ale też uruchomienie pojazdu – assistance to szeroki pakiet usług, które mogą przydać się w wielu sytuacjach. Wyjaśniamy, jak działa naprawa auta na miejscu zdarzenia.

Spis treści

Kiedy możliwa jest naprawa auta na miejscu?

Naprawa auta na miejscu zdarzenia to optymalny scenariusz zarówno dla kierowcy, jak i ubezpieczyciela. Kiedy ma konieczności holowania do warsztatu czy zorganizowania samochodu zastępczego, towarzystwo ponosi mniejsze koszty, z kolei dla kierowcy uruchomienie pojazdu to szybkie rozwiązanie problemu i możliwość kontynuowania podróży.

Oferowana w ramach pomocy drogowej z assistance naprawa na miejscu jest możliwa, jeżeli pozwala na to:

  • charakter usterki – w niektórych sytuacjach mamy do czynienia z oczywistą i łatwą do naprawy awarią, ale może też okazać się, że np. w wyniku kolizji lub jazdy z usterką istnieje podejrzenie pogłębienia uszkodzeń, a w takich okolicznościach pojazd wymaga kompleksowej diagnostyki i naprawy w warsztacie,
  • dostępność narzędzi i części zamiennych – zazwyczaj ubezpieczyciel stara się zorganizować pomoc drogową w taki sposób, aby jak najszybciej dotarła do potrzebującego, jednak najbliżsi usługodawcy nie zawsze mają na stanie lub mogą zorganizować odpowiednie wyposażenie (niektórzy kierowcy wożą w samochodzie zapasowe części, dzięki czemu nie muszą się obawiać takiego scenariusza),
  • bezpieczeństwo – naprawa auta na miejscu nie może powodować zagrożenia dla ruchu drogowego i środowiska; w niektórych sytuacjach okoliczności niesprzyjające naprawie mogą wiązać się też z np. warunkami atmosferycznymi.

Uruchomienie pojazdu assistance – co obejmuje?

W pakiecie assistance naprawa na miejscu może zapewnić takie usługi, jak m. in.:

  • ładowanie lub wymiana akumulatora,
  • dowóz paliwa,
  • wymiana koła,
  • wymiana żarówki,
  • awaryjne otwarcie pojazdu (np. w razie zatrzaśnięcia kluczyków).

Wybierając wariant ochrony, warto zwrócić uwagę na limity i warunki związane z udzieleniem pomocy. Ograniczenia mogą dotyczyć np. odległości miejsca awarii od adresu zamieszkania, maksymalnego kosztu usługi czy ilości dowożonego paliwa. Dokładne informacje o zakresie i sposobie organizowania pomocy przez towarzystwo znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

Ubezpieczenie assistance – naprawa na miejscu i nie tylko

W ramach ubezpieczenia możesz liczyć nie tylko na uruchomienie pojazdu. Assistance może obejmować szeroki pakiet usług, np.:

  • holowanie (na terytorium Polski nawet bez limitu km),
  • pojazd zastępczy,
  • zorganizowanie noclegu i transportu do celu podróży dla kierowcy i pasażerów,
  • door-to-door (odebranie pojazdu i dostarczenie go pod wskazany adres),
  • opieka medyczna po wypadku.

Chcesz znaleźć ubezpieczenie assistance, które odpowiada Twoim wymaganiom? Porozmawiaj z ekspertem reprezentującym ponad 30 towarzystw. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum porównamy dla Ciebie najlepsze oferty i dopasujemy polisę do Twoich oczekiwań. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.