7 narzędzi dla kierowców w aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile

W naszej aplikacji znajdziesz nie tylko swoje polisy, ale też wiele przydatnych funkcji, z których skorzystasz jako kierowca lub właściciel pojazdu. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Spis treści

Ustaw przypomnienie o przeglądzie pojazdu

Warto pamiętać o terminowym przeglądzie pojazdu, aby uniknąć przykrych konsekwencji związanych np. z niewykrytą usterką, mandatem policyjnym czy pomniejszeniem lub nawet odmową wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia AC. Aby nie przegapić ważnej daty, ustaw przypomnienie w aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile. Możesz wybrać, z jakim wyprzedzeniem otrzymasz powiadomienie – w ten sposób będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby zorganizować przegląd swojego pojazdu w terminie.

Upewnij się, jak postąpić w razie zdarzenia drogowego

Kolizja lub wypadek to nagłe zdarzenie, które może spowodować wiele stresu, a także szok i dezorientację. W aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile znajdziesz narzędzie, dzięki któremu sprawnie określisz, do jakiej kategorii kwalifikuje się zdarzenie drogowe i jak należy postąpić. Funkcja pozwala też na uzyskanie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, np. o możliwość przestawienia samochodu lub zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

Sprawdź ważność OC

W aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile możesz sprawdzić ważność OC na dwa sposoby – zależnie od tego, jakiego rodzaju informacje chcesz uzyskać. Jeżeli interesuje Cię np. czas ochrony Twojego OC, możesz skorzystać z zakładki Twoje polisy, by mieć wgląd w kluczowe dane o ubezpieczeniu. Możesz też potwierdzić ważność OC dowolnego pojazdu, wpisując w odpowiedni formularz numer rejestracyjny i datę weryfikacji (np. datę zdarzenia drogowego) – wówczas uzyskasz informację, czy pojazd posiada OC aktualne na dany dzień.

Wygeneruj oświadczenie sprawcy

W razie kolizji częstym rozwiązaniem jest tzw. oświadczenie sprawcy, a właściwie dwustronne oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Pozwala ono przystąpić do zgłoszenia i likwidacji szkody bez konieczności wzywania policji i oczekiwania na przybycie funkcjonariuszy. Jeśli chcesz sporządzić takie oświadczenie, ale nie masz w aucie gotowego druku ani nawet czystej kartki – to nic straconego! Wszystkie dane – zarówno ze strony sprawcy, jak i poszkodowanego – możesz wprowadzić w specjalnym formularzu w aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.

Wezwij pomoc drogową

Jeżeli Twój pojazd został unieruchomiony w wyniku awarii lub kolizji, możesz potrzebować np. holowania lub innej usługi oferowanej przez pomoc drogową. Asystent w aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile pomoże Ci ustalić Twoją aktualną lokalizację przed wezwaniem pomocy. Narzędzie może też ułatwić Ci skorzystanie z pakietu assistance, o ile polisa była zakupiona za pośrednictwem naszej multiagencji.

Stwórz fotodokumentację

W razie szkody warto udokumentować widoczne uszkodzenia pojazdu poprzez wykonanie zdjęć. Aplikacja ubezpieczeniowa SPECTRUM mobile umożliwia przechowywanie ich w swojej pamięci, co pozwala m. in. na lepsze zorganizowanie informacji o szkodzie.

Porównaj OC/AC

Jeśli rozglądasz się za korzystną polisą na samochód i chcesz samodzielnie sprawdzić, ile kosztowałby interesujący Cię pakiet ubezpieczeń, możesz skorzystać z naszego kalkulatora w aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile. Za pomocą narzędzia możesz porównać różne zakresy ochrony i rozszerzenia, a także sfinalizować zakup polisy. Jeżeli uznasz, że chcesz poradzić się swojego agenta SPECTRUM, wystarczy, że podasz numer kalkulacji – wówczas doradca otrzyma szybki dostęp do rozpoczętego przez Ciebie procesu i udzieli pomocy, której potrzebujesz.

Odkryj więcej funkcji SPECTRUM mobile

Aplikacja ubezpieczeniowa SPECTRUM mobile to wielofunkcyjne narzędzie, które okazuje się pomocne w wielu sytuacjach. Odkryj jeszcze więcej funkcji, takich jak np.:

  • automatyczny dostęp do polis zawartych w SPECTRUM,
  • możliwość dodania polis zawartych poza naszą multiagencją,
  • zarządzanie ubezpieczeniami,
  • przypomnienia o obowiązkowych przeglądach domu,
  • lokalizacja placówek SPECTRUM,
  • uproszczony kontakt z Twoim agentem SPECTRUM,
  • …i wiele innych!

Pobierz aplikację ubezpieczeniową SPECTRUM mobile z Google Play lub App Store i korzystaj z jej przydatnych funkcji na co dzień!


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.