Car-sharing czyli ekologiczne auta zastępcze

13 listopada 2017

Uncategorized

W Warszawie przy udziale Ergo Hestii oraz jednej z lokalnych wypożyczalni aut zastępczych, uruchomiony został nowy, prototypowy program dzierżawy samochodu na godziny. Dla wszystkich chętnych przeznaczona jest flota 300 hybrydowych Toyot Yaris.

Sam system car-sharing to bardzo popularny na zachodzie model wypożyczania pojazdów na krótkie, najczęściej godzinowe odcinki czasowe. Pomysł zastosowania tego wzorca dla aut zastępczych w ramach OC sprawcy wypadku propaguje ekologiczne i ekonomiczne korzystanie z gamy wspólnych pojazdów, przyczyniając się tym samym do ograniczania spalin i zwiększenia liczby wolnych miejsc parkingowych.

Wszyscy zainteresowani taką formą wynajmu pojazdu zastępczego będą korzystać ze specjalnie przygotowanej aplikacji, na którą będą otrzymywali, przez określony czas, stałą kwotę do wykorzystania w ramach car-sharingu, co rozwiązuje kwestię konieczności ponoszenia kosztów paliwowych lub parkingowych przez osoby poszkodowane. Kwota, która będzie kumulowała się na indywidualnym koncie Klienta, w zależności od czasu faktycznego użytkowania auta, będzie mogła zostać użyta nawet do 3 miesięcy, na okres naprawy uszkodzonego pojazdu.

Nowy trend wchodzący na rynek polski, zdaniem ekspertów, zostanie przyjęty z równie dużym entuzjazmem, jak miało to miejsce w innych krajach, głownie za sprawą faktycznych oszczędności i wydajności. Na tą chwilę możliwość skorzystania z car-sharingu mają jedynie mieszkańcy stolicy, jednak w niedalekiej przyszłości, planowany jest rozwój projektu na inne miasta w Polsce. Dodatkowym atut programu jest możliwość powrotu do klasycznej formuły pojazdu zastępczego w dowolnej chwili na życzenie Klienta.

 

 

 


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.