Jak działa ubezpieczenie na życie – grupa otwarta?

12 kwietnia 2024

ciekawostki, ubezpieczenia

Grupa otwarta to korzystna forma ubezpieczenia na życie, z której może skorzystać bardzo szerokie grono osób. Wyjaśniamy, jak to działa.

Spis treści

Grupa otwarta – co to znaczy?

W poszukiwaniu odpowiedniej polisy na życie, warto zwrócić uwagę na ofertę grup otwartych, które zawierają optymalny zakres ochrony i cechują się niższą składką niż indywidualne ubezpieczenia na życie. Grupy otwarte są proponowane przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych w ramach zróżnicowanych pakietów, spośród można wybierać adekwatnie do swoich potrzeb.

Grupa otwarta jest dostępna dla dużego grona osób, dlatego jest to to szczególny rodzaj grupowego ubezpieczenia na życie. Grupy otwarte w przeciwieństwie do grup zamkniętych (np. pracowniczych, w ramach ubezpieczenia na życie dla pracowników danej firmy) wyróżniają się tym, że może dołączyć do nich każdy – niezależnie od zatrudnienia i w bardzo szerokim przedziale wiekowym. To oznacza, że wybierając grupę otwartą, możemy skorzystać z zalet grupowego ubezpieczenia na życie nawet jeżeli nasz pracodawca go nie oferuje lub np. prowadzimy własną działalność.

Jak działa ubezpieczenie na życie – grupa otwarta?

Jeżeli szukasz optymalnego ubezpieczenia na życie, grupy otwarte mogą zapewnić Ci dogodny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie. Kluczowe atuty tego rozwiązania to m. in.:

  • niska składka – już od 35 zł/mies.,
  • świadczenie za uszczerbek na zdrowiu – nawet 1225 zł za 1%,
  • świadczenie za pobyt w szpitalu – nawet 200 zł/dzień,
  • świadczenie za operację – do 8000 zł, możliwość ubezpieczenia na wypadek aż 553 zabiegów chirurgicznych,
  • świadczenie za poważne zachorowanie – nawet 40 000 zł, katalog może obejmować nawet 65 jednostek chorobowych,
  • świadczenie za urodzenie dziecka – nawet 2000 zł,
  • świadczenie za zgon w wyniku wypadku komunikacyjnego – nawet 600 000 zł,
  • świadczenie za zgon z przyczyn naturalnych – nawet 175 000 zł.

Kto może przystąpić do grupy otwartej?

Grupy otwarte w ubezpieczeniach na życie cechują się wyjątkową przystępnością. Może do nich dołączyć każdy w wieku od 15 do 80 lat – jest to zatem dogodne rozwiązanie dla osób w różnej sytuacji życiowej czy rodzinnej. Z korzystnego wariantu ubezpieczenia w ramach grupy otwartej mogą skorzystać zarówno pojedyncze osoby, jak i pary czy całe rodziny. W niektórych sytuacjach przystąpienie do grupowego ubezpieczenia może wiązać się z wypełnieniem krótkiej ankiety medycznej, ale są też pakiety dostępne od ręki, bez konieczności udzielania dodatkowych informacji o stanie zdrowia.

Jeżeli chcesz sprawdzić dostępne grupy otwarte i poznać najlepsze warianty ochrony, skorzystaj z pomocy eksperta, który reprezentuje ponad 30 towarzystw. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum porównasz najkorzystniejsze pakiety i uzyskasz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.