Jak zainwestować 800 plus w przyszłość dziecka?

14 czerwca 2024

ciekawostki

Poznaj ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne, które zapewni Twojemu dziecku kapitał na start w dorosłość.

Spis treści

Jak zainwestować 800 plus i dlaczego warto?

Jeżeli chcesz zapewnić dziecku kapitał na start w dorosłość, możesz zgromadzić środki np. właśnie ze świadczenia 800 plus. Jednak nie warto odkładać oszczędności do przysłowiowej skarpety – lepiej skorzystać z rozwiązań zaprojektowanych z myślą o skutecznym zabezpieczeniu przyszłości, a do takich należy nowy produkt PZU. Program inwestycyjno-ochronny PZU może pomóc Ci w gromadzeniu środków dla dziecka z myślą np. o studiach, pierwszym samochodzie, mieszkaniu czy ślubie. W ramach umowy PZU gwarantuje wypłatę inwestycji powiększoną o premie zależne m. in. od wariantu planu inwestycyjnego oraz sytuacji rynkowej. Wyjaśniamy, jak to działa.

Nowość od PZU – Perspektywa na Przyszłość dla dziecka

Perspektywa na Przyszłość to ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne, które polega na jednoczesnym gromadzeniu środków inwestycyjnych oraz udzielaniu ochrony ubezpieczeniowej. Jak to działa?

  • Ustalasz sumę inwestycji i czas, przez jaki chcesz odkładać – okres inwestycyjno-ubezpieczeniowy może wynosić 10 lat lub więcej (dotyczy wariantu z regularnym uiszczaniem składek; jeżeli rozważasz jednorazowe wpłacenie całej sumy inwestycyjnej, minimalny okres będzie wynosił 5 lat),
  • Możesz zawrzeć ubezpieczenie na dziecko, o ile ma skończone 13 lat – wówczas to ono będzie wpisane jako ubezpieczony na polisie, w innym wypadku możesz gromadzić środki na swoje nazwisko oraz uposażyć dziecko na wypadek swojej śmierci,
  • Możesz rozbudować ochronę ubezpieczeniową o wsparcie w razie wypadku lub choroby,
  • PZU regularnie nalicza premie do zgromadzonych oszczędności co rok lub 3 lata zależnie od wariantu ubezpieczenia,
  • Po upływie okresu inwestycyjnego (lub w razie śmierci ubezpieczonego) PZU wypłaca adekwatną sumę.

Warto wiedzieć, że PZU nie przewiduje kary za wycofanie się z programu. Jeśli z jakiegoś powodu zechcesz wcześniej podsumować okres inwestycyjno-ochronny, możesz zgłosić się do ubezpieczyciela i podjąć zgromadzone środki według zasad opisanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

Przykładowa symulacja dla dziecka, które ma 15 lat w chwili zawarcia umowy:

  • suma inwestycji – 50 000 zł,
  • okres inwestycyjno-ochronny – 12 lat,
  • składka miesięczna – 457,43 zł,
  • wypłata na koniec inwestycji – 50 000 zł + premie, nawet do  99 720,25 zł (zależnie od sytuacji rynkowej i stóp zwrotu).

Odkryj nowe perspektywy w SPECTRUM

Chcesz poznać szczegóły oferty i sprawdzić, jakie jest prognozowany zysk z inwestycji dla Twojego dziecka? Porozmawiaj z ekspertem, który pomoże Ci dopasować najkorzystniejszy wariant ubezpieczenia PZU Perspektywa na Przyszłość i podpowie, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.