Jesienne ubezpieczenie upraw rolnych w Concordia ubezpieczenia

19 listopada 2019

ciekawostki, Concordia, majątek, rolne

Listopad to ostatni dzwonek na zawarcie ubezpieczenia upraw rolnych.

Rolnicy, uprawiający zboża ozime i rzepak ozimy, mogą skorzystać z ubezpieczenia pakietowego, obejmującego ochroną m.in. ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, huragan oraz grad.

Rolnik, który uzyskał płatności bezpośrednie, ma obowiązek ubezpieczenia co najmniej 50% powierzchni niektórych upraw, od co najmniej jednego z ryzyk: powódź, grad, susza, ujemne skutki przezimowania lub przymrozki wiosenne. Ryzyka te wchodzą w zakres obowiązkowego ubezpieczenia z dotacją. Pozostałe ryzyka takie jak: deszcz nawalny, lawina, huragan, obsunięcie się ziemi czy piorun, również należą do ubezpieczeń dotowanych, ale są dobrowolne.

Concordia ofertuje bardzo szeroki zakres ubezpieczenia upraw, do którego należą: brak udziałów własnych w uprawach tradycyjnych, bardzo dobra oferta ubezpieczeń zbóż (najszerszy zakres, najlepsza cena), likwidacja szkód wykonywana wyłącznie przez fachowców z branży rolnej, a także bardzo czytelny system wypłat odszkodowania w przypadku złego przezimowania.

Poniżej przedstawiamy przykładową symulację ubezpieczenia upraw, z uwzględnieniem rodzaju uprawy oraz ryzyk objętych ochrona ubezpieczeniową.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.