NNW przedszkolaka – o tym warto pamiętać

20 września 2023

ciekawostki, ubezpieczenia

Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu może zapewnić skuteczne wsparcie w razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając NNW dla przedszkolaka.

Spis treści

Czy ubezpieczenie dziecka w przedszkolu jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu jest dobrowolne i zależy od decyzji rodzica – w tej kwestii obowiązują takie same zasady, jak w przypadku ubezpieczenia dla dziecka w wieku szkolnym. Choć zakup polisy NNW dla przedszkolaka nie jest konieczny, warto go rozważyć, aby w świadomy i odpowiedzialny sposób zapewnić dziecku ochronę. Ubezpieczenie NNW przedszkolaka może zagwarantować wsparcie i środki pieniężne w wielu sytuacjach związanych zwłaszcza ze zdrowiem dziecka. Dokładny zakres świadczeń zależy od wybranego wariantu ochrony – a w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy szeroki wybór pakietów, które można dopasować m. in. do stylu życia i poziomu aktywności dziecka czy do oczekiwań związanych z kosztem ubezpieczenia.

NNW przedszkolaka – grupowe czy indywidualne?

Niektóre placówki przedszkolne proponują gotowe pakiety ubezpieczeniowe dla wychowanków, podobnie jak szkoły, które zapewniają uczniom możliwość przystąpienia do grupowej polisy. Takie rozwiązanie ma swoje zalety – grupowe NNW w przedszkolu ma optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie. Jednak oferta jest taka sama dla wszystkich przystępujących do grupowej polisy – to oznacza, że nie możemy wpłynąć na zakres ochrony czy sumę ubezpieczenia.

Jeżeli chcielibyśmy ubezpieczyć dziecko w innym zakresie, warto zdecydować się na indywidualne NNW dla przedszkolaka – to bardzo elastyczny produkt, w którym możemy dopasować wariant ochrony i sumę ubezpieczenia, a co za tym idzie, również wysokość składki oraz otrzymywanych z polisy świadczeń. Indywidualną polisę możemy zawrzeć zarówno w wariancie ekonomicznym, jak i zaawansowanym – dzięki szerokiej ofercie możliwe jest dopasowanie ubezpieczenia do indywidualnych preferencji.

Co obejmuje NNW dla przedszkolaka?

NNW to rodzaj ubezpieczenia, który może zapewnić kompleksowe wsparcie w wielu sytuacjach. Zależnie od wybranego pakietu, NNW przedszkolaka może obejmować np.:

 • świadczenie za uraz w wyniku nieszczęśliwego wypadku (np. złamanie kości, skręcenie stawu),
 • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku,
 • świadczenie za pobyt w szpitalu,
 • świadczenie w razie zdiagnozowania poważnej choroby,
 • zwrot kosztów zakupu lub wypożyczenia środków ortopedycznych i pomocniczych,
 • zwrot kosztów leków przepisanych przez lekarza,
 • zwrot kosztów naprawy okularów,
 • zwrot kosztów odbudowy stomatologicznej,
 • pokrycie kosztów powypadkowej operacji plastycznej,
 • świadczenie za pogryzienie przez psa i ukąszenie kleszcza,
 • świadczenie za odmrożenie, poparzenie i zatrucie substancjami chemicznymi,
 • świadczenie za wstrząśnienie mózgu,
 • pokrycie kosztów pomocy psychologicznej,
 • świadczenie w razie śmierci dziecka lub rodzica.

Często wybierane rozszerzenia do NNW przedszkolaka to m. in.:

 • assistance medyczny – obejmuje usługi takie jak domowe wizyty lekarza lub pielęgniarki, dowóz leków i środków medycznych,
 • OC w życiu prywatnym za szkody wyrządzone przez dziecko – może zapewnić pokrycie kosztów w wielu sytuacjach, np. wybicie szyby piłką czy stłuczenie okularów rówieśnika,
 • wyczynowe uprawianie sportu – to przydatne rozszerzenie dla dzieci, które trenują sporty i rozwijają się w tym kierunku,
 • druga opinia medyczna – to szansa na dodatkową konsultację ze specjalistą w razie problemów ze zdrowiem dziecka.

Dopasuj ochronę do potrzeb dziecka

Szeroki wachlarz rozwiązań w przypadku ubezpieczeń NNW dla dzieci to możliwość perfekcyjnego dopasowania polisy. Warto dokładnie zapoznać się z bieżącą ofertą, aby wybrać najlepszą opcję. Chcesz porównać dostępne NNW dla przedszkolaka? Skorzystaj z pomocy eksperta, który reprezentuje ponad 30 towarzystw. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum poznasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i znajdziesz idealny wariant ochrony dla swojego dziecka. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.