Obowiązkowe OC dla fizjoterapeuty

10 października 2018

ciekawostki

 

Już od końca listopada 2018 roku wszyscy fizjoterapeuci prowadzący działalność gospodarczą będą zobowiązani do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonych zabiegów opisanych Ustawą o zawodzie fizjoterapeuty. Do czynności tych należą m.in.:

  • wybrane zabiegi terapii manualnej,
  • zabiegi kinezyterapii,
  • masaże oraz
  • inne zabiegi fizjoterapeutyczne.

Ustawa, która wejdzie w życie 30 listopada 2018r., uregulowała pod względem prawnym status specjalności fizjoterapeuty jako zawód zaufania publicznego.

Sumy gwarancyjne objęte polisą obowiązkowego OC fizjoterapeuty wynoszą: 75 tys. € na jedno zdarzenie i 350tys. € na wszystkie zdarzenia. Oczywiście wariant podstawowy ubezpieczenia można będzie rozszerzyć o dodatkowe ryzyka takie jak np. ochrona prawna.

Fizjoterapeuci, którzy nie prowadzą własnej działalności, chociaż nie mają obowiązku zawarcia ubezpieczenia OC, powinni to zrobić ze względu na to, że mogą zostać zmuszeni do pokrycia wyrządzonych szkód z własnych środków, nawet do wysokości trzykrotności pensji.


Źródło : Gazeta Ubezpieczeniowa nr 31 (1005) 30 lipca – 5 sierpnia 2018, str. 8

 

 


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.