Polisa na życie – dlaczego to doskonały prezent na Dzień Ojca?

Dzisiejsi ojcowie to aktywni mężczyźni, którzy dbają o rodzinę i dom, cenią aktywny wypoczynek, są mobilni i działają zawodowo, krótko mówiąc – żyją pełnią życia. Nasi ojcowie to również starsze pokolenie – seniorzy, którzy korzystając z uroków emerytury, czerpią radość z drobnych przyjemności i realizują długo odkładane marzenia. Mężczyźni, a w szczególności ojcowie, pracują dużo i ciężko. Często wiąże się to z ogromnym wysiłkiem – zarówno intelektualnym, jak i fizycznym. W Polsce wciąż rośnie liczba mężczyzn przepracowanych i wypalonych zawodowo. Nadmiar obowiązków powoduje stres i zmęczenie, co z kolei często przyczynia się do poważnych problemów zdrowotnych takich jak udar, nowotwór czy depresja.

Dzień Ojca to wspaniałe święto stanowiące wyraz wdzięczności i szacunku dla każdego mężczyzny, który poświęcił wiele czasu i energii, aby zapewnić godne życie swojemu dziecku. W Polsce obchodzimy je co roku 23 czerwca. Tego dnia warto wręczyć swojemu Tacie wyjątkowy prezent. Polisa na życie to zabezpieczenie finansowe na przyszłość w razie choroby czy wypadku dla mężczyzny i jego rodziny. To wspaniały  podarunek, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa i wsparcie w trudnych sytuacjach zdrowotnych. W ten sposób zadbasz o przyszłość swojego Taty oraz zapewnisz mu poczucie spokoju o swoje zdrowie i los rodziny, kiedy go zabraknie.

Co obejmuje dobra polisa na życie?
Ubezpieczenie na życie to nie tylko ochrona w razie śmierci – zakres takiej polisy jest bardzo szeroki. Można ją dopasować do potrzeb, aby skutecznie zabezpieczyć to, co jest najważniejsze. Możesz wybrać ubezpieczenie grupowe w gotowych pakietach, jak i ubezpieczenie indywidualne z elastycznym zakresem. Polisa na życie może zapewnić ochronę i wsparcie w takich sytuacjach, jak:

 • powstanie trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku,
 • inwalidztwo w wyniku wypadku,
 • poważne zachorowanie,
 • pobyt w szpitalu z tytułu choroby, wypadku oraz pobytu na OIOM (dzienne świadczenia),
 • operacje,
 • leczenie specjalistyczne,
 • śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypadku komunikacyjnego lub wypadku przy pracy.

Atrakcyjne rozszerzenia polisy na życie
Ponadto ubezpieczenie na życie często oferuje dodatkową ochronę dla ubezpieczonego, np.:

 • assistance medyczny i inne usługi w nagłych sytuacjach (m. in. wizyty lekarskie, rehabilitacja),
 • druga opinia medyczna – dostęp do najlepszych lekarzy ze światowych klinik (konsultacja lekarska, wskazanie nowych metod leczenia),
 • pakiet onkologiczny (pomoc finansowa w razie zdiagnozowania nowotworu),
 • pakiet kardiologiczny (pomoc finansowa po udarze lub zawale serca),
 • wsparcie w zakresie m. in: konsultacji lekarskich, badań genetycznych i specjalistycznych, rehabilitacji po udarze mózgu i zawale serca, diagnostyki laboratoryjnej.

Polisa na życie – prezent dla Taty-seniora
W dzisiejszych czasach wiek przestaje być ograniczeniem. Ogromna liczba seniorów jest nadal aktywna zawodowo, podróżuje i korzysta z z działalności klubów, ośrodków czy uniwersytetów trzeciego wieku. Jeżeli Twój Tata jest seniorem, zadbaj o niego i spraw mu prezent w postaci ubezpieczenia na życie, które zapewni mu ochronę zdrowia i wsparcie na co dzień. Co może zapewnić polisa na życie dla seniora?

 • Pomoc finansowa w razie śmierci małżonka, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu czy operacji chirurgicznej.
 • Pomoc medyczna w chorobie lub po wypadku – rehabilitacja, transport medyczny, pomoc psychologa, pomoc w sprawach administracyjno-prawnych.
 • Assistance domowy – usługi hydraulika, ślusarza, elektryka, szklarza itp.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj z ekspertem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże dobrać najlepszą ofertę. Doradcę Klienta w swojej okolicy znajdziesz na mapie placówek lub w aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile. Odwiedź biuro lub zadzwoń i poznaj dostępne rozwiązania!


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.