Stłuczka z obcokrajowcem, który odwiedził nasz kraj, gdzie zgłosić szkodę

6 września 2015

Uncategorized

Bardzo często zdarza się, że na naszych drogach dochodzi do wypadków lub kolizji samochodów których sprawcami są obcokrajowcy.Posiadacze OC  musza znaleźć tzw. korespondenta ubezpieczyciela zagranicznego sprawcy szkody. To polskie towarzystwo, które ma pomóc w takich sytuacjach poszkodowanemu Polakowi w uzyskaniu odszkodowania. Można to zrobić korzystając z wyszukiwarki na stronie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, link pomocniczy (pbuk.pl/pl/lista-korespondentów).

Jeżeli ubezpieczyciel sprawcy wypadku nie posiada wyznaczonego korespondenta wówczas szkodę można zgłosić albo, do Warty albo do PZU. Tylko Ci dwaj ubezpieczyciele mają uprawnienia do występowania w takich wypadkach jako agent Polskiego  Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Można również liczyć na wypłatę odszkodowania, nawet w przypadku gdy obcokrajowiec nie miał ubezpieczenia OC, wtedy zobowiązanie przejmuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Wówczas możemy zgłosić szkodę do dowolnego ubezpieczyciela , który sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne. W takiej sytuacji Towarzystwo Ubezpieczeniowe rozpatruję sprawę, ustala wysokość odszkodowania, ale już samą wypłatę realizuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.