Ubezpieczenie NNW szkolne czy indywidualne?

27 sierpnia 2021

NNW indywidualne

Dzieciom w wieku szkolnym może przytrafić się wiele nieprzewidzianych wypadków, które skutkują urazami ciała. To z kolei może powodować konieczność drogiego leczenia, wizyt u specjalistów, a także szybkiej i skutecznej rehabilitacji, która często oznacza dodatkowe koszty. W takiej sytuacji pomoże ubezpieczenie NNW, które zapewni wsparcie finansowe, również  w trudnych czasach pandemii koronawirusa.

Zbliża się koniec wakacji – lada dzień nasze pociechy wrócą do szkół i przedszkoli. Staniemy przed wyborem ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ochronę w ramach NNW można uzyskać na dwa sposoby: decydując się na samodzielne wykupienie polisy lub przystępując do ubezpieczenia grupowego w szkole, w której uczy się dziecko. Zanim wybierzesz, poznaj atuty obu rozwiązań!

NNW dla dziecka – co warto wiedzieć?
Ubezpieczenie NNW chroni życie i zdrowie naszego dziecka zarówno na terenie placówki szkolnej, jak i poza nią – również w czasie wolnym od obowiązku szkolnego. Polisa zawierana jest na okres 12 miesięcy, a ochroną mogą zostać objęte wszystkie dzieci – zarówno maluchy w żłobkach, jak i młodzież na studiach.

Z czego składa się  polisa  NNW zawarta w szkole ?

Polisa szkolna NNW obejmuje określony katalog zdarzeń, których wystąpienie skutkuje wypłatą świadczenia o wskazanej wysokości. Najczęściej w swoim zakresie zawiera:

 • zgon dziecka – w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypadku komunikacyjnego, zawału serca lub udaru mózgu;
 • trwały uszczerbek na zdrowiu – w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypadku komunikacyjnego, zawału serca lub udaru mózgu;
 • złamania.

NNW dziecka indywidulane – najważniejsze atuty
Towarzystwa ubezpieczeniowe w trosce o najmłodszych oferują również indywidualne NNW. Z polisy mogą skorzystać dzieci w żłobkach i przedszkolach, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół specjalnych, sportowych i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Decydując się na szerszy zakres ubezpieczenia, możesz zyskać ochronę także przed następstwami tych wypadków, do których doszło w wyniku wyczynowego uprawiania sportu. Ochroną objęte są nie tylko te zdarzenia, które miały miejsce Polsce, lecz również za granicą.

Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka obejmuje ryzyka ujęte w standardowej polisie szkolnej, a dodatkowo zapewnia ochronę w przypadku:

 • złamań, zwichnięć i skręceń,
 • oparzeń, wstrząśnień mózgu, utraty zębów stałych i innych groźnych urazów,
 • pobytu w szpitalu np. wskutek nieszczęśliwego wypadku, zatrucia pokarmowego, choroby (również COVID-19),
 • poważnego zachorowania,
 • wstrząśnienia mózgu,
 • pogryzienia lub ukąszenia (również przez kleszcza – niezwykle ważne w okresie wiosenno-letnim)
 • poparzenie lub odmrożenia ciała,
 • operacji chirurgicznej.

Assistance do indywidualnego ubezpieczenia NNW  – co zawiera?

Często do indywidualnego ubezpieczenia NNW dla dziecka można wykupić usługę assistance. Pomoc oferowana przez ubezpieczyciela obejmuje m.in.:

 • transport medyczny,
 • pomoc psychologa,
 • konsultacje przez infolinię medyczną,
 • dostawę leków lub sprzętu rehabilitacyjnego,
 • pomoc rehabilitacyjną,
 • organizację i pokrycie kosztów korepetycji po nieszczęśliwym wypadku,
 • organizację i pokrycie kosztów wizyty pielęgniarki po nieszczęśliwym wypadku.

Jakie NNW dla dziecka wybrać?

Rozważając wybór polisy NNW dla dziecka, warto wziąć pod uwagę oba rozwiązania. Atutem szkolnego ubezpieczenia jest niska składka, która zapewnia optymalny zakres ochrony. Z kolei zaletą indywidualnego NNW jest możliwość samodzielnego decydowania o katalogu ubezpieczonych zdarzeń oraz wysokości odszkodowania. Taki produkt można elastycznie dopasować do swoich oczekiwań – to szczególnie istotne, jeśli Twoje dziecko podejmuje się dodatkowych aktywności, np. sport, wolontariat w schronisku dla zwierząt czy zagraniczne podróże. Zastanów się, które ubezpieczenie lepiej odpowiada na potrzeby i styl życia Twojej pociechy.

Chcesz poznać szczegóły w rozmowie z ekspertem? Znajdź najbliższego Doradcę Klienta na mapie naszych placówek i odwiedź biuro lub zadzwoń – chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.