Ubezpieczenie onkologiczne – polecamy sprawdzone rozwiązania

Choroby nowotworowe stanowią drugą najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce. Pomimo ogromnego postępu medycyny i większej świadomości społecznej na temat zdrowia, z roku na rok wzrasta zachorowalność na raka. Spowodowane to jest w dużej mierze nieprawidłowym stylem życia, skażonym jedzeniem, złym stanem powietrza oraz brakiem codziennej aktywności fizycznej. W wyniku zachorowania wiele osób musi przejść wyniszczające organizm leczenie, które stanowi jedyną szansę na wygranie nierównej walki z chorobą. Ważna jest nie tylko profilaktyka, ale też dostępność i skuteczność terapii. Jej koszt może okazać się przytłaczający, zwłaszcza gdy korzystamy z nierefundowanych leków. Na specjalistę czekamy bardzo długo, a do nowoczesnych metod leczenia trudno jest dotrzeć. Jeżeli martwisz się o swoje przyszłe zdrowie, sprawdź ofertę ubezpieczeń onkologicznych – odpowiednia polisa zapewni Ci szybką pomoc. Stawką jest życie, a w tej sytuacji każda minuta i złotówka mogą zaważyć na szali zwycięstwa.

Jak działa tzw. ubezpieczenie na raka?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie polisę, która chroni na wypadek nowotworu. Często takie ubezpieczenie możemy wykupić w pakiecie razem z polisą na życie jako umowę dodatkową, a koszt takiego rozszerzenia jest niewielki. Istnieje również możliwość wykupienia polisy na raka niezależnie – takie rozwiązania proponują Compensa i Warta.

Ubezpieczenie na raka Onkopensa
Onkopensa to ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy w stadium inwazyjnym. Jeżeli u osoby ubezpieczonej zostanie stwierdzony nowotwór złośliwy w stadium inwazyjny, Compensa wypłaci świadczenie w kwocie 50, 100 lub 150 tysięcy złotych (zależnie od wybranej sumy ubezpieczenia). Warunkiem jest zdiagnozowanie nowotworu złośliwego w stadium inwazyjnym, które jest potwierdzone badaniem histopatologicznym. Polisę można wykupić w każdej chwili na podstawie pisemnej deklaracji o braku rozpoznanego nowotworu złośliwego (osoba ubezpieczająca się nie może być również w trakcie badań diagnostycznych w tym kierunku).

Ubezpieczenie Warta Sposób na Raka
Ubezpieczenie Warta Sposób na Raka to kompleksowa ochrona w sytuacji gdy, zostanie wykryty nowotwór złośliwy w stadium inwazyjnym lub przedinwazyjnym (in situ). Polisa zapewnia wypłatę świadczenia, jeżeli nastąpi:

  • zdiagnozowanie raka w stadium inwazyjnym – ubezpieczony otrzymuje 100% sumy ubezpieczenia, nawet do 200 000 złotych,
  • zdiagnozowanie raka w stadium przedinwazyjnym – ubezpieczonemu przysługuje 10% sumy ubezpieczenia,
  • zdiagnozowanie łagodnego nowotworu mózgu – ubezpieczonemu przysługuje 40% sumy ubezpieczenia.

Ponadto w ramach ubezpieczenia Warta Sposób na Raka przysługuje:

  • druga opinia medyczna – indywidualna konsultacja medyczna dostarczona przez jeden z najlepszych na świecie ośrodków leczenia nowotworów,
  • infolinia onkologiczna – ubezpieczony ma możliwość uzyskać informacje o dostępnych metodach leczenia, a także inne porady i cenne wskazówki,
  • w wariancie rozszerzonym – świadczenie w razie radioterapii, chemioterapii oraz operacji.

Im wcześniej podejmiesz decyzję o zakupie polisy, tym lepiej dla Ciebie i Twojej rodziny. W ten sposób składka będzie korzystna, a w razie pojawienia się kłopotów otrzymasz pomoc. Ubezpieczenie onkologiczne często obejmuje nie tylko środki finansowe, ale też innego rodzaju wsparcie, dzięki któremu można skuteczniej walczyć z chorobą i zachować spokój mimo okoliczności powodujących olbrzymi stres. Zwiększony komfort psychiczny w tak trudniej sytuacji nie tylko przynosi ulgę, ale też może pozytywnie wpłynąć na przebieg leczenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź najbliższe biuro lub zadzwoń do Doradcy Klienta – dane kontaktowe znajdziesz na mapie placówek. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy dobrać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.