Wyższe kary za brak OC

14 grudnia 2015

Uncategorized

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, każdy pojazd mechaniczny musi posiadać polisę OC. Jej brak w razie wypadku oznacza pełną odpowiedzialność finansową sprawcy za wyrządzone szkody.

Od początku 2016 roku rosną stawki opłat karnych za OC. Właściciel samochodu osobowego będzie musiał zapłacić nawet 3,7 tys. zł , ciężarowego 5,5 tys. zł, a innego pojazdu 620 zł. Jeśli okres bez ochrony był krótszy niż trzy dni, kara wyniesie 20 proc. podstawowej stawki, co w przypadku samochodów osobowych oznacza 740 zł. Jeśli czas , w którym nasz pojazd nie był ubezpieczony wyniesie 3 do 14 dni, zapłacimy 50 proc. najwyższej możliwej kary, co dla właścicieli aut będzie oznaczało wydatek 1850 zł.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.