4 metody wypowiedzenia polisy OC na odległość

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w Polsce, towarzystwa ubezpieczeniowe zachęcają klientów do złożenia wypowiedzenia polisy OC na odległość, bez wychodzenia z domu. W zależności od procedur obowiązujących w poszczególnych towarzystwach, możliwe jest wypowiedzenie obowiązkowej umowy OC na kilka sposobów. Podpowiadamy jak to zrobić.

  1. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe umożliwia wypowiedzenie umowy poprzez przesłanie oświadczenia na podany adres mailowy – wystarczy, że przygotujesz treść wypowiedzenia, złożysz odręczny podpis, zeskanujesz dokument i prześlesz go na adres mailowy ubezpieczyciela.
  2. Polisę można wypowiedzieć również telefonicznie, podczas rozmowy z konsultantem. Firmy ubezpieczeniowe nagrywają wszystkie rozmowy z klientami. Potwierdzenie przyjęcia wypowiedzenia otrzymasz na wskazany adres mailowy.
  3. Wypowiedzieć polisę można również wypełniając formularz, który jest zamieszczony na stronie internetowej.
  4. Wypowiedzenie OC można złożyć także logując się do swojego konta na portalu towarzystwa ubezpieczeniowego. Cała procedura zostanie przeprowadzona zdalnie, a o jej zakończeniu klient zostanie poinformowany specjalnym komunikatem.

Przed przygotowaniem dokumentów, skontaktuj się telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną z Doradcą DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM, aby dowiedzieć się, jakim kanałem będziesz mógł złożyć wypowiedzenie. Dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie, pod linkiem: https://dus.net.pl/#znajdz-nas.

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.