Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dusnet/domains/dus.net.pl/public_html/dus/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dusnet/domains/dus.net.pl/public_html/dus/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dusnet/domains/dus.net.pl/public_html/dus/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706
Ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnego – sprawdź, jak zapewnić sobie ochronę - Dom Ubezpieczeniowy SPECTRUM

Ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnego – sprawdź, jak zapewnić sobie ochronę

Pracując w ramach umowy o pracę lub umowy zlecenie oraz prowadząc własną działalność gospodarczą jesteś zobowiązany do opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki temu możesz korzystać z publicznej służby zdrowia i masz bezpłatny dostęp do opieki medycznej. Przysługuje Ci m.in. możliwość odbywania wizyt u lekarza specjalisty, wykonania badań diagnostycznych czy wezwania pogotowia ratunkowego. Jeśli jesteś zatrudniony, Twój pracodawca opłaca składki za Ciebie, jeśli zaś prowadzisz swoją firmę, sam musisz o tym pamiętać. Co dzieje się z ubezpieczeniem zdrowotnym w przypadku utraty pracy?

Utrata pracy – co z opieką medyczną?
W życiu mogą przytrafić się różne nieprzewidziane sytuacje, które spowodują utratę pracy. Zapewnienie sobie utrzymania to nie jedyne wyzwanie, z jakim może się zmierzyć bezrobotna osoba. Najważniejsze jest przecież zdrowie – co może zrobić bezrobotny w razie choroby? Czy w trudnej sytuacji przysługuje mu prawo do wezwania karetki? Jeżeli utracisz pracę, jeszcze przez 30 dni masz możliwość korzystania z publicznej służby zdrowia. Po tym czasie powinieneś zarejestrować się w Urzędzie Pracy albo pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że w razie złamania ręki, bólu zęba czy nagłego zachorowania otrzymasz szybką i skuteczną pomoc.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnego – dlaczego warto?
Jeśli nie zarejestrowałeś się w Urzędzie Pracy lub utraciłeś status osoby bezrobotnej i nie znalazłeś nowego zatrudnienia, pomyśl o indywidualnym ubezpieczeniu zdrowotnym. Ubezpieczenie prywatne wyróżnia się bardzo szerokim zakresem. Zapewnia bezproblemowy dostęp do placówek medycznych na terenie całego kraju, wizyty u lekarzy specjalistów bez skierowania, a także możliwość przeprowadzenia wielu badań diagnostycznych.

Pamiętaj, prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie zastąpi jednak obowiązkowego ubezpieczenia NFZ. Warto zastanowić się na zakupem takiego ubezpieczenia, nawet jeśli pracujesz i opłacasz ubezpieczenie publiczne. Posiadając ubezpieczenie prywatne, szybciej dostaniesz się do lekarza i wykonasz szereg niezbędnych do dalszego leczenia badań. Możesz także wykupić prywatne ubezpieczenie dla swojej rodziny, aby Twoi najbliżsi również mogli liczyć na szybką i fachową pomoc medyczną.

Co gwarantuje ubezpieczenie zdrowotne?

  • Bezpłatne wizyty u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistów – bez skierowań ani limitów.
  • Krótki okres oczekiwania na wizytę lekarską.
  • Dostęp do placówek medycznych na terenie całej Polski – otrzymasz pomoc tam, gdzie aktualnie się znajdujesz.
  • Bardzo szeroki zakres badań diagnostycznych (np. rezonans, USG, mammografia).
  • Duży wybór lekarzy o różnych specjalizacjach.
  • Dostęp do szczepień, np. przeciw grypie.
  • Możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych.
  • Teleporady – możesz porozmawiać z lekarzem bez wychodzenia z domu.
  • Zwrot kosztów poniesionych w związku z leczeniem w wybranej przez Ciebie placówce medycznej.
  • Transport medyczny (np. karetka) i wizyty domowe.

Czego nie obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Choć prywatna polisa zdrowotna posiada szeroki zakres, ma również pewne wyłączenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie zapewniają osobie ubezpieczonej dostępu do usług medycznych w razie:

  • samookaleczenia i prób samobójczych,
  • nadużywania alkoholu i środków psychoaktywnych,
  • choroby, która jest skutkiem wad wrodzonych,
  • leczenia niepłodności i chorób takich, jak: AIDS, cukrzyca, choroba Alzheimera,
  • zdarzeń, które powstały w ramach popełnienia przestępstwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj z ekspertem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże dobrać najlepszą ofertę. Odwiedź nasze biuro lub zadzwoń. Na mapie naszych placówek znajdziesz najbliższego Doradcę Klienta.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.