Gdzie kupić najtańsze OC? Uniwersalne wskazówki

Koszty utrzymania auta często okazują się spore. Wielu kierowców co roku rozważa, jak i gdzie kupić najtańsze OC. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby otrzymać atrakcyjną propozycję ubezpieczenia dla Twojego samochodu? Warto wiedzieć, jak szukać najkorzystniejszych rozwiązań. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Ile kosztuje OC samochodu?

Cena OC zależy od wielu czynników, na które w większości nie mamy wpływu. Warto jednak mieć świadomość, co decyduje o tym, ile kosztuje OC samochodu.

 • Wiek kierowcy – młody i niedoświadczony kierowca zapłaci znacznie więcej niż osoba która od lat prowadzi pojazd.
 • Czas posiadania prawa jazdy – wraz z upływem wiarygodność kierowcy w oczach ubezpieczyciela rośnie, dzięki czemu doświadczeni kierowcy mogą liczyć na ulgi.
 • Miejsce zamieszkania – mieszkańcy dużych miast płacą wyższe składki za OC, ponieważ ryzyko wystąpienia szkody jest większe w związku z zagęszczonym ruchem drogowym.
 • Szkodowość – to jeden z najważniejszych czynników określających cenę OC. Kierowcy z czystym kontem mogą liczyć na najtańsze OC, z kolei sprawca szkody traci prawo do zniżek.
 • Stan cywilny – osobom w związkach małżeńskich przysługuje tanie OC.
 • Ilość dzieci – niektórzy ubezpieczyciele udzielają dodatkowej zniżki dla osób, które są rodzicami.
 • Marka, model i rocznik auta – wysokość składki OC zależy od stanu samochodu.
 • Pojemność silnika – wiąże się z przeznaczeniem i możliwościami pojazdu. Oferty dla samochodów z niewielką lub standardową pojemnością silnika są tańsze.
 • Rodzaj silnika – cena OC dla samochodu elektrycznego jest niższa niż w przypadku pojazdów napędzanych tradycyjnym paliwem oraz gazem.

Co ma wpływ na niższą składkę OC?

 • Współwłaściciel z bezszkodową historią ubezpieczenia – towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę historię ubezpieczeniową wszystkich współwłaścicieli, a bezszkodowa jazda znacząco wpływa na niższą składkę ubezpieczenia.
 • Ubezpieczenie OC/AC w pakiecie– zawierając obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu, warto wybrać także dodatkową ochronę, tj. AC, NNW czy assistance. Dzięki temu obniży się składka za OC, a samochód będzie ubezpieczony kompleksowo.
 • Dodatkowe zniżki – niektórzy ubezpieczyciele oferują zniżkę na ubezpieczenie samochodu za posiadane polisy na życie lub dom/mieszkanie. Towarzystwa ubezpieczeniowe udzielają również zniżki za zawód (najtańsze polisy mają rolnicy i zawodowi kierowcy), a także za posiadanie Karty Dużej Rodziny.
 • Korzystniejsza forma płatności – jeśli nie ma takiej konieczności, to nie wybieraj płatności rozłożonej na raty. Może to spowodować, że ubezpieczenie OC będzie Cię kosztować więcej, niż w przypadku jednorazowej wpłaty.

Gdzie kupić tanie ubezpieczenie OC?

Zastanawiasz się, gdzie kupić najtańsze OC samochodu? Przede wszystkim warto zacząć od zapoznania się z różnymi ofertami. Wygodnym rozwiązaniem jest prosta w obsłudze porównywarka online, którą znajdziesz na stronie Domu Ubezpieczeniowego Spectrum. Intuicyjny i czytelny kalkulator umożliwi Ci sprawdzenie dostępnych rozwiązań i zawarcie umowy całkowicie zdalnie. W razie wątpliwości zawsze możesz zadzwonić do Doradcy Klienta, który odpowie na wszelkie pytania. Na Twoje życzenie może też przejąć i dalej poprowadzi kalkulację (wystarczy podać numer wyświetlający się na górze strony).

Możesz także postawić na bezpośredni kontakt z naszą multiagencją. Mapa placówek Domu Ubezpieczeniowego Spectrum pomoże Ci znaleźć biuro w Twojej okolicy. W kilka minut poznasz oferty wszystkich wiodących towarzystw i zdobędziesz odpowiedź na pytanie, gdzie kupić najtańsze OC. Doradca podpowie Ci najkorzystniejsze rozwiązania i pomoże dobrać taki zakres polisy, jaki najbardziej Cię interesuje. Jeżeli zaś nie masz czasu na wizytę w biurze, zadzwoń – również przez telefon możesz uzyskać informacje o ofercie i zawrzeć umowę ubezpieczenia.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.