Assistance dla domu – co obejmuje?

16 maja 2024

ciekawostki, ubezpieczenia

Assistance to rozszerzenie polisy mieszkaniowej, które zapewnia doraźną pomoc w awaryjnych sytuacjach. Jak dokładnie to działa i w jakich okolicznościach możemy skorzystać ze wsparcia? Wyjaśniamy!

Czym jest assistance dla domu?
Dla wielu z nas pierwszym skojarzeniem z hasłem „assistance” będzie pomoc dla kierowcy. Tymczasem z pojęciem tym spotkamy się także przy ubezpieczeniu domu lub mieszkania. Tzw. home assistance, podobnie jak jego komunikacyjny odpowiednik, ma za zadanie zapewnić ubezpieczonemu wsparcie w różnego rodzaju zdarzeniach losowych. Warto zaznaczyć, że usługa assistance działa inaczej niż standardowe ubezpieczenie, ponieważ nie mamy tu do czynienia z wypłatą odszkodowania. Assistance funkcjonuje jako pakiet świadczeń, które ubezpieczyciel zobowiązuje się zapewnić w zakresie określonym przez warunki ubezpieczenia i jego limity.

Co może objąć assistance dla domu?
To, co znajdziemy w pakiecie assistance, zależy od aktualnej oferty towarzystw oraz wybranego wariantu ubezpieczenia. Do najczęściej spotykanych usług możemy zaliczyć m. in.:

  • interwencje specjalisty, np. ślusarza, elektryka, hydraulika, dekarza czy szklarza,
  • serwis RTV/AGD w razie awarii sprzętu (naprawa pogwarancyjna),
  • pomoc po szkodzie, np. lokal zastępczy, transport oraz przechowanie mienia,
  • pakiet medyczny obejmujący pomoc w razie zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku (np. konsultacja lekarza rodzinnego, transport medyczny, dostawa leków, opieka pielęgniarki oraz pomoc psychologa),
  • assistance rowerowy (transport oraz naprawa roweru po szkodzie),
  • usunięcie szkodników, np. gniazd szerszeni lub os.

Spokój za niedużą cenę
Wykupienie pakietu assistance dla domu lub mieszkania kosztuje tylko ok. kilkadziesiąt złotych w skali roku. Ten nieduży wydatek potrafi zagwarantować komfort i bezpieczeństwo w wielu nagłych wypadkach, jednocześnie chroniąc domowy budżet przed niespodziewanymi wydatkami. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zgłosić problem do ubezpieczyciela, który zajmie się organizacją potrzebnej usługi oraz pokryje koszty udzielonego wsparcia.

Zastanawiasz się jak dobrze ubezpieczyć swoje cztery kąty? Skorzystaj z naszego wsparcia i doświadczenia. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum przygotujemy ofertę indywidualnie dopasowaną do Twoich wymagań. Odwiedź nasze biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.