Bez AC ani rusz. Dlaczego wybrać autocasco właśnie teraz?

Według policyjnych statystyk najwięcej wypadków drogowych zdarza się w lato, bo to okres najbardziej wzmożonego ruchu oraz na jesieni, gdy warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu. Zimą jeździmy ostrożniej i wypadków jest mniej, co nie oznacza, że należy rezygnować z dodatkowego zabezpieczenia swojego pojazdu przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Zawierając polisę autocasco mamy zapewnioną ochronę przez cały rok, niezależnie od warunków panujących na drodze.

Na początek krótko: co to jest AC? Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od zdarzeń losowych. Celem ubezpieczenia jest ochrona pojazdu wraz z jego wyposażeniem w zakresie utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży.

Oto kilka przykładów na to, co może wydarzyć się na drodze, a za co dzięki polisie, nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni:

  • Na oblodzonej drodze kierujący wpada w poślizg i uderza w drzewo. Pęknięta szyba i pogięte elementy blacharskie.
  • Nagła zmiana warunków atmosferycznych. Silny wiatr łamie gałąź drzewa, która spada na zaparkowane auto. Wgnieciony zostaje dach pojazdu.
  • W czasie wykonywania manewru cofania na parkingu, kierująca zahacza o słupek drogowy. Zarysowany zostaje błotnik.
  • Na trasie szybkiego ruchu, z jadącej przed ubezpieczonym autem ciężarówki spada lód i rozbija przednią szybę samochodu osobowego. Nieświadomy sprawca nie zatrzymuje się i kontynuuje podróż. Rozbita zostaje przednia szyba.
  • Silne opady gradu niszczą powłokę lakierniczą pojazdu.
  • Śliska nawierzchnia na drodze. Podczas dojazdu do świateł kierujący nie zdążył wyhamować i wjeżdża w tył auta stojącego przed nim. U sprawcy zostaje zbite przednie światło i wgnieciona maska.
  • Podczas parkowania kierowca dojeżdża do wysokiego krawężnika w który uderza powodując uszkodzenia przedniego zderzaka.
  • W trakcie podróży wzdłuż lasu, przed jadące auto wybiega stado saren. Jedna z nich zostaje uderzona. Konieczna jest wymiana maskownicy, przednich reflektorów oraz maski.
  • Stojący na wzniesieniu samochód stacza się prosto na budynek mieszkalny. Pogięte zostają aluminiowe felgi oraz wgnieciona klapa bagażnika.
  • Nieznani sprawcy dokonują dewastacji samochodu zaparkowanego na osiedlu mieszkalnym. Wybite zostają szyby boczne, a także zarysowane drzwi przednie i tylne od strony kierowcy.

Wszystkie powyższe przykłady to tylko nieliczne przypadki, które mogą wydarzyć się w codziennym życiu. Każdy z nich pokryje polisa ubezpieczenia autocasco o odpowiednio szerokim zakresie. Po więcej szczegółów zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM.

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.