„Nie zaklinaj pogody” – akcja edukacyjna Polskiej Izby Ubezpieczeń

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) ruszyła z kampanią edukacyjną pod hasłem „Nie zaklinaj pogody”, której celem jest uświadomienie Polakom rosnących zagrożeń i konsekwencji zmian klimatycznych.

Z przeprowadzonych przez PIU badań wynika, iż prawie 80 proc. mieszkańców terenów mocno narażonych na żywioły uważa, że ich miejsce zamieszkania jest bezpieczne. Ponad 30 proc. posiadaczy ubezpieczeń mieszkań deklaruje, że nie wykupuje polis chroniących przed silnym wiatrem oraz nie posiada ochrony przed przepięciami, które powodują szkody w sprzęcie AGD i RTV. Jedna czwarta rezygnuje z ubezpieczenia od powodzi. Jak wynika z badań PIU, aż 80 proc. pytanych nie byłoby w stanie odbudować swojej nieruchomości. Ponad połowa z ankietowanych zadeklarowała brak oszczędności na wypadek szkód spowodowanych przez pogodę.

Polska Izba Ubezpieczeń w ramach swojej kampanii apeluje, aby nie lekceważyć zagrożeń pogodowych. Podkreśla jak ważne jest bieżące sprawdzanie prognozy pogody i stosowanie się do alertów RCB. Niezbędną formą ochrony jest również ubezpieczenie nieruchomości oraz dbałość o stan techniczny domu m. in. przez cykliczne wykonywanie przeglądów.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe w ramach akcji „Nie zaklinaj pogody” wymieniają kilka kroków, które pozwalają lepiej zabezpieczyć się przed skutkami niebezpiecznych zjawisk.

Kupując ubezpieczenie domu lub mieszkania powinniśmy pamiętać o tych prostych zasadach:

  • suma ubezpieczenia powinna odpowiadać równowartości majątku, który chcemy chronić,
  • warto zabezpieczyć również swoje ruchomości domowe, np. sprzęt AGD/ RTV, meble,
  • należy wybrać szeroki zakresu ochrony, który obejmowałby szkody powstałe w wyniku deszczu, powodzi, gradu, huraganu, ognia czy uderzenia pioruna,
  • w razie przyszłej szkody powinno się uzgodnić wariant wyceny mienia.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM.

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.