BLIK – za ubezpieczenie zapłacisz szybko i bezpiecznie

Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Europy pod względem korzystania z nowoczesnych technologii przy płatnościach bezgotówkowych. Według raportu „Płatności elektroniczne 2018” sporządzonego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej 67% Polaków korzysta z kart płatniczych, 62% posiada konto bankowe z dostępem do Internetu, a 39% korzysta z aplikacji mobilnych. Dwa najpopularniejsze produkty to karta płatnicza (40%) oraz konto bankowe z aktywnym dostępem przez internet (34%). W porównaniu do zeszłorocznego badania produkty te zamieniły się jedynie miejscami. Największym wygranym ostatniego roku jest BLIK, który jest dziś obecny niemal we wszystkich polskich bankach. Z wynikiem 25% jest to trzeci najpopularniejszy produkt finansowy, jaki posiadają Polacy. (źródło: https://eizba.pl/wp-content/uploads/2018/12/Platnosci_Cyfrowe_2018.pdf).

BLIK to polski system płatności mobilnych. Jest znacznie bezpieczniejszy niż posługiwanie się kartami płatniczymi. Głównym gwarantem bezpieczeństwa tego systemu jest to, że:

  • wygenerowane hasło BLIK jest aktywne maksymalnie 2 minuty,
  • pozyskanie czyjegoś numeru BLIK, zeskanowanie nic nie daje. Przeciwnie jest w przypadku kart, gdzie jej zeskanowanie czy pozyskanie danych (CVV, numer karty) może z łatwością doprowadzić do nadużyć, zrealizowania transakcji na konto danej karty kredytowej,
  • wszelkie transakcje wykonywane za pośrednictwem BLIK wymagają dodatkowej akceptacji numerem PIN, co podnosi bezpieczeństwo realizowanych płatności,
  • użytkownik aplikacji mobilnej związanej z system płatności mobilnych BLIK może ustawić sobie również limit BLIK, np. w zakresie dopuszczalnej, dziennej kwoty do zrealizowania płatności w ten sposób.

W każdej placówce DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM można zapłacić BLIKIEM. By dokonać opłaty za ubezpieczenie musimy:

  • wejść do aplikacji swojego banku;
  • wygenerować 6-cyfrowy kod;
  • podać kod doradcy, który wpisze go do SADUS (Multifunkcyjny System Transakcyjny);
  • potwierdzić całą transakcję na smartfonie.

Odwiedź najbliższą placówkę DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM (https://dus.net.pl/#znajdź-nas), skorzystaj z profesjonalnego doradztwa, wybierz najlepsze ubezpieczenie i zapłać BLIKIEM szybko i bezpiecznie.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.