11 najważniejszych korzyści ubezpieczenia upraw rolnych

25 września 2019

ciekawostki, Concordia, PZU, rolne

Nadchodzące tygodnie to czas, kiedy rolnik powinien podjąć decyzję o zawarciu umowy ubezpieczenia swoich upraw.

Jesienią należy pomyśleć o ochronie zbóż ozimych i rzepaku ozimego przed ujemnymi skutkami przezimowania, przymrozkami wiosennymi, gradem oraz deszczem nawalnym. Rolnik, który uzyskał płatności bezpośrednie, ma obowiązek ubezpieczenia co najmniej 50% powierzchni niektórych upraw, od co najmniej jednego z ryzyk: powódź, grad, susza, ujemne skutki przezimowania lub przymrozki wiosenne – ryzyka te wchodzą w zakres obowiązkowego ubezpieczenia z dotacją. Pozostałe ryzyka takie jak: deszcz nawalny, lawina, huragan, obsunięcie się ziemi, piorun, również należą do ubezpieczeń dotowanych, ale są dobrowolne.

Wystąpienie szkody w przypadku braku ubezpieczenia może bardzo negatywnie wpłynąć na sytuacje finansową gospodarstwa rolnego. Wystarczy chwila, aby niesprzyjająca aura zniszczyła owoce ciężkiej pracy rolnika.

Najważniejsze korzyści oferty ubezpieczeń upraw:

 • Do 65% dotacji do składki – klient opłaca składkę pomniejszoną o dopłatę z budżetu Państwa. Formalności związane z rozliczeniem dotacji z Ministerstwem Rolnictwa prowadzi towarzystwo ubezpieczeniowe (PZU, Concordia).
 • Możliwość zniesienia udziału własnego i zmniejszenia franszyzy integralnej do 8% w ubezpieczeniach dotowanych.
 • Oferta promocyjna dla klientów ubezpieczających się w zakresie budynków w PZU.
 • Likwidacja szkody na polu lub jego części.
 • Szkody likwidują specjaliści z branży agro.
 • Bardzo czytelny system wypłat w przypadku złego przezimowania upraw.
 • Odpowiedzialność już od 8% ubytku w plonie.
 • Wypłata odszkodowania do wysokości 95% sumy ubezpieczenia w określonych ryzykach.
 • Stała suma ubezpieczenia – wypłata odszkodowania według sum określonych na polisie – nawet w przypadku spadku cen płodów rolnych.
 • Możliwość ustalenia elastycznego schematu płatności.
 • Uzupełnieniem oferty dotowanej może być także ubezpieczenie upraw od ryzyka ognia (następstwo działania zdarzenia losowego np. pioruna, lub działania człowieka).

Po więcej szczegółowych informacji oraz rzetelną pomoc w wyborze wariantów ubezpieczenia zapraszamy do oddziałów Domu Ubezpieczeniowego SPECTRUM.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.