Czym jest assistance domowy i dlaczego warto go mieć?

Assistance domowy (home assistance) to praktyczny dodatek do polisy mieszkaniowej, który działa na nieco  innych zasadach niż pozostałe ryzyka. W razie wystąpienia określonych rodzajów szkody, zamiast odszkodowania otrzymujemy pomoc specjalisty w ramach usługi opłaconej przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Przykładem może być wezwanie ślusarza do zatrzaśniętego zamka lub hydraulika w razie awarii instalacji wodnej.

Na czym polega assistance domowy?

Domowy assistance to szeroki katalog usług, które za niewielką dopłatą możesz dokupić do polisy mieszkaniowej. W razie potrzeby towarzystwo ubezpieczeniowe zorganizuje szybką pomoc fachowca. To znacząco usprawnia naprawę i przyczynia się do oszczędności – ubezpieczyciel nie tylko ponosi koszty usługi, ale też przejmuje obowiązek znalezienia specjalisty. Wystarczy, że zgłosisz problem na infolinii, a w krótkim czasie otrzymasz rozwiązanie.

Jaki świadczenia zapewnia assistance domowy?

Każdy ubezpieczyciel tworzy pakiet assistance na własnych zasadach, ale najczęściej znajdziesz w nim usługi takie, jak:

  • naprawa sprzętu AGD i RTV (również komputera);
  • interwencja ślusarza, hydraulika, szklarza, elektryka, itp.;
  • pomoc organizacyjna przy szkodzie (np. dozór miejsca zdarzenia, interwencja specjalisty czy transport do lokalu zastępczego);
  • pomoc medyczna (dostawa leków, wizyta specjalistów oraz pielęgniarki, itp.);
  • opieka nad dziećmi, niepełnosprawnymi i zwierzętami domowymi;
  • serwis informatyczny;
  • assistance rowerowy;
  • infolinie informacyjne (np. remontowo-budowlana, prawnicza).

Jakie są limity w home assistance?

Pakiety home assistance mają limity, które wskazują, ile razy możesz skorzystać z danej usługi w czasie trwania polisy lub do jakiej kwoty ubezpieczyciel odpowiada za udzieloną Ci pomoc. Informacje na temat katalogu ubezpieczonych zdarzeń oraz limitu usług znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Zanim podpiszesz umowę, warto dokładnie sprawdzić te informacje.

Zastanawiasz się, gdzie kupisz najlepszą polisę na mieszkanie z home assistance? Skorzystaj z pomocy eksperta, który sprawdzi i porówna oferty oraz dopasuje ubezpieczenie do Twoich potrzeb. Zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju!

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.