Czym jest assistance domowy i dlaczego warto go mieć?

Assistance domowy (home assistance) to jeden z najciekawszych i najbardziej użytecznych dodatków do polisy mieszkaniowej. Chociaż jest jej częścią, to opiera się jednak na innych zasadach niż pozostałe ryzyka. Różnicą jest przede wszystkim brak wypłaty świadczenia, zamiast którego otrzymujemy realizację określonych usług np. naprawa pralki, wezwanie hydraulika czy zorganizowanie transportu mebli z zalanego mieszkania.

Na czym polega assistance domowy?

Domowy assistance to pakiet usług, jakie towarzystwo zobowiązuje się świadczyć klientowi, w razie wystąpienia trudnych sytuacji. Za niewielką dopłatą możesz dokupić go do polisy mieszkaniowej. Towarzystwo ubezpieczeniowe, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym przez klienta, zleca i organizuje potrzebną pomoc. W ten sposób oszczędzamy czas i pieniądze na poszukiwanie fachowców na własną rękę.

Jaki świadczenia zapewnia assistance domowy?

Każdy ubezpieczyciel nieco inaczej konstruuje pakiet assistance, ale najczęściej są to usługi takie jak:

  • naprawa sprzętu RTV, AGD lub sprzętu komputerowego;
  • interwencja ślusarza, hydraulika, szklarza, elektryka, itp.;
  • pomoc organizacyjna przy szkodzie (np. dozór miejsca zdarzenia, interwencja specjalisty czy transport do lokalu zastępczego);
  • pomoc medyczna (dostawa leków, wizyta specjalistów oraz pielęgniarki, itp.);
  • opieka nad dziećmi, niepełnosprawnymi i zwierzętami domowymi;
  • serwis informatyczny;
  • assistance rowerowy;
  • infolinie informacyjne (np. remontowo-budowlana, prawnicza).

Jakie są limity w home assistance?

To co zawiera assistance domowy, w tym również wszystkie limity i wyłączenia odpowiedzialności, zawarte jest w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy). Limity odpowiedzialności mogą dotyczyć konkretnej kwoty za usługi lub ilości zgłoszeń. Zawsze warto przed podpisaniem polisy sprawdzić, na jaki zakres ochrony możesz liczyć.

Po więcej szczegółów zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju.

Źródło:


Dodaj komentarz