Dlaczego samo OC to za mało? Oferta Avivy, która da Ci pewność na drodze

Akurat tego dnia, gdy spieszyłeś się na ważne spotkanie, samochód nie chciał odpalić? A może mimo ostrożnej jazdy w deszczu wypadłeś z zakrętu i wjechałeś do rowu? Pewnie znasz to z opowiadań innych kierowców lub własnych doświadczeń. Kolizji czy awarii auta nie sposób przewidzieć, ale do takich zdarzeń możesz się przygotować, odpowiednio wcześniej kupując dobrze dobraną polisę.

OC i AC – dlaczego warto postawić na pakiet?

Wyjeżdżasz w podróż samochodem w pełnym deszczu. Chociaż znasz drogę doskonale – przecież przemierzasz ją codziennie w drodze do pracy – zapomniałeś o studzience, którą zawsze omijasz, bo wycieraczki nie nadążały za ulewą. Po najechaniu na nią już wiesz, że z dalszej podróży nici. Właśnie w takiej sytuacji przydaje się pakiet OC i AC. Dlaczego? Samo ubezpieczenie OC chroni Ciebie przed poniesieniem finansowych konsekwencji, gdybyś – jako kierowca – wyrządził szkodę innemu uczestnikowi ruchu drogowego. W przywołanym przykładzie ważniejsze jest jednak AC, z którego zostaną pokryte koszty naprawy auta.

Kupując ubezpieczenie OC i AC w Avivie, zyskujesz jednak nie tylko podstawową ochronę ubezpieczeniową. Pakiet OC i AC oznacza:

 • Dostęp do Podstawowego Assistance. Po przypadkowym najechaniu na studzienkę kanalizacyjną nie musisz nerwowo szukać telefonu do firmy oferującej pomoc drogową – wystarczy telefon na infolinię ubezpieczyciela. Aviva pokryje koszty holowania do 100 km do wskazanego przez Ciebie warsztatu. Po kolizji z kolei otrzymasz auto zastępcze na okres do 3 dni.
 • Dodatkowe oszczędności na ubezpieczeniu. Cena polis w pakiecie jest korzystniejsza niż w przypadku nabycia poszczególnych ubezpieczeń osobno. Aviva pomaga kierowcom oszczędzać, dając im dodatkowe 17 proc. zniżki na AC.
 • Możliwość wyboru dogodnego sposobu naprawy pojazdu po jego uszkodzeniu. Dostępne są dwa warianty – bezgotówkowy lub kosztorysowy. Wybór pierwszej opcji oznacza, że Aviva rozliczy się z warsztatem, w którym auto zostanie naprawione.

Polisę AC możesz też dostosować do własnych potrzeb. Aviva daje Ci możliwość m.in. zniesienia udziału własnego w szkodzie czy wyboru części, które zostaną użyte do naprawy uszkodzonego pojazdu.

Zalety rozszerzonego assistance

Jest poranek, masz niewiele czasu, aby przygotować się do wyjścia, a po wejściu do auta czeka na Ciebie niemiła niespodzianka – problem z uruchomieniem silnika. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Jeżeli posiadasz Assistance Rozszerzony od Avivy, to uzyskasz pomoc – wystarczy jeden telefon na infolinię ubezpieczyciela. W ramach tej polisy Aviva zapewnia:

 • Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia. Jeżeli naprawa na miejscu okaże się niemożliwa, Twoje auto na koszt ubezpieczyciela zostanie odholowane do warsztatu. Aviva pokrywa holowanie na odległość maksymalnie 200 km.
 • Samochód zastępczy. Gdyby przytrafił Ci się wypadek, nie będziesz musiał zmieniać swoich planów. Aviva zapewni Ci dostęp do samochodu zastępczego na czas naprawy, maksymalnie na 5 dni. Pojazd zastępczy należy Ci się także w przypadku kradzieży.
 • Pomoc informacyjną. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię firmy Aviva, a od konsultanta dowiesz się, gdzie znajduje się najbliższy warsztat samochodowy czy stacja paliw. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne, jeżeli często wybierasz się w dłuższe podróże i nie znasz okolicy. A w przypadku gdy do zdarzenia doszłoby za granicą kraju i osoba, która przyjedzie udzielać pomocy nie mówi akurat po polsku czy angielsku, liczyć możesz także na pomoc tłumacza.

Czy wiesz, że Assistance Rozszerzony możesz kupić już od 89 zł za cały rok? To dużo mniej niż kosztowałoby Cię holowanie pojazdu na odległość 200 km.

Planujesz dłuższe wojaże? Rozważ wariant maksymalny assistance

Wraz z rodziną wybrałeś się na urlop. Mimo że jechałeś ostrożnie, to nie udało Ci się uniknąć problemów – pokonując zakręt, w deszczu, wpadłeś w koleiny i straciłeś panowanie nad kierownicą. W efekcie pojazd zboczył z drogi i wpadł w czyjeś ogrodzenie. Posiadając Assistance Maksymalny, w takiej sytuacji nie musisz się stresować, nawet jeżeli jesteś za granicą i nie znasz języka. Wsparcie ponownie zapewnia Aviva – wystarczy telefon, aby ubezpieczyciel zorganizował dla Ciebie pomoc. W jej zakres wchodzi:

 • Holowanie do wyznaczonego miejsca. Niezależnie od tego, czy do awarii lub kolizji dojdzie tuż przy polskiej granicy czy daleko za nią, ubezpieczyciel pokryje koszty holowania (za granicą do 500 km, w Polsce bez limitu kilometrów). Polisa działa na terenie krajów europejskich – z wyłączeniem Rosji.
 • Pojazd zastępczy na okres do 14 dni. Nie musisz martwić się, że z dnia na dzień pozostaniesz bez samochodu. Po awarii czy kolizji, na czas naprawy auta, otrzymasz do swojej dyspozycji pojazd zastępczy (do klasy E).
 • Kontynuacja podróży. Aviva do kwoty 5000 zł pokryje koszt zakupu biletów (np. na pociąg). Jeżeli w trasie dojdzie do awarii, nie będziesz musiał modyfikować swoich planów. Po odholowaniu pojazdu do warsztatu będziesz mógł kontynuować podróż.
 • Nocleg dla osób podróżujących pojazdem. Po awarii Ty i osoby z Tobą podróżujące zostaniecie zakwaterowani w hotelu na maksymalnie 3 doby.
 • Pomoc tłumacza. Wypadek jest zawsze źródłem stresu, a jeżeli ma on miejsce za granicą, to pozostaje jeszcze kwestia bariery językowej. Kupując przed wyjazdem Assistance Maksymalny, możesz zapewnić sobie pomoc tłumacza.

Chociaż niesprzyjających warunków na drodze nie sposób uniknąć, możesz się do nich odpowiednio przygotować. Dobrany do Twoich potrzeb pakiet ubezpieczeń zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy jeździsz tylko w obrębie miasta, czy też w ciągu roku pokonujesz tysiące kilometrów.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.