Jak działa ubezpieczenie OC pielęgniarek i położnych?

Według statystyk Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych liczba zarejestrowanych w tym zawodzie osób na koniec 2022 roku wyniosła 354 630. Praca pielęgniarki czy położnej jest bardzo trudna i odpowiedzialna, a do tego wiąże się ze zdrowiem i życiem człowieka. Między innymi dlatego zawód ten podlega pod obowiązkowe ubezpieczenie.

Obowiązkowe OC oferowane przez Inter Polska adresowane jest do osób, które prowadzą indywidualną, specjalistyczną lub grupową praktykę pielęgniarską lub położniczą. Zakres ubezpieczenia obejmuje odpowiedzialność cywilną za szkody osobowe będące następstwem udzielania świadczeń zdrowotnych. W ramach polisy obowiązkowej pokrywane są szkody powstałe w wyniku tzw. błędów medycznych, czyli nieumyślnego działania, zaniechania czy też zaniedbania. Suma ubezpieczenia może wynieść od 30 000 do 150 000 euro.

Ubezpieczenie obowiązkowe można rozszerzyć o szereg dodatkowych ryzyk, takich jak np.:

  • OC dobrowolne dla osób pracujących na etacie lub umowie zlecenie, lub jako uzupełnienie ubezpieczenia obowiązkowego dla osób posiadających praktykę zawodową. Zakres ubezpieczenia można rozszerzyć m. in. o szkody związane z naruszeniem praw pacjenta i skutki udzielania pierwszej pomocy na terenie Unii Europejskiej. Suma ubezpieczenia może wynieść od 2500 do 500 000 euro;
  • INTER Ochrona Prawna zapewnia pokrycie kosztów obsługi prawnej oraz szybką pomoc prawną dla osób wykonujących zawód medyczny. W ramach usługo można skorzystać np. z wideo porady radcy prawnego i doradcy podatkowego. Porady prawne są udzielane zawsze w formie opinii prawnej na piśmie. Ubezpieczenie może zapewnić pokrycie kosztów wynagrodzenia adwokata, opłat sądowych, a także należności dla biegłych i świadków.
  • INTER Ochrona HIV/WZW to ubezpieczenie na wypadek zakażenia wirusem WZW lub HIV z możliwością rozszerzenia ochrony o ubezpieczenie NNW. Ochrona w ramach tej polisy umożliwia sfinansowanie koniecznych badań, pokrycie kosztów leków antyretrowirusowych i wypłatę świadczenia w przypadku zakażenia. Ubezpieczenie można rozszerzyć o ochronę na wypadek agresji pacjenta.
  • INTER Tour 365 to roczne ubezpieczenie turystyczne które obejmuje m. in. koszty leczenia i pakiet usług assistance w podróży, OC w życiu prywatnym czy też bagaż.

Najlepsze ubezpieczenie dla pielęgniarki znajdziesz w Domu Ubezpieczeniowym Spectrum – nasza oferta obejmuje ponad 30 towarzystw. Porozmawiaj z ekspertem, aby poznać dostępne rozwiązania. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.