Jak zachować zniżki w ubezpieczeniu OC/AC?

27 stycznia 2023

ciekawostki, ubezpieczenia

Wypracowane zniżki gwarantują atrakcyjną składkę za ubezpieczenie pojazdu. Jeśli spowodujemy zdarzenie drogowe, możemy szybko je stracić. Istnieje jednak sposób, aby je zachować nawet w takiej sytuacji – wystarczy wcześniej wykupić dodatkową ochronę. Wyjaśniamy, w jaki sposób działa ubezpieczenie ochrony zniżek.

Czym jest ochrona zniżek w ubezpieczeniu?
Ubezpieczenie ochrony zniżek to dobrowolne rozszerzenie oferowane do polisy OC i AC. Gwarantuje utrzymanie dotychczasowych zniżek w sytuacji, kiedy nastąpiła kolizja spowodowana przez kierującego ubezpieczonym pojazdem. Warto jednak pamiętać, że ochrona zniżek działa tylko w towarzystwie, którym została wykupiona polisa oraz obowiązuje tylko w przypadku wystąpienia pierwszej szkody. Jeśli dojdzie do kolejnych zdarzeń, zwyżki do składki za ubezpieczenie będą naliczane w standardowy sposób. Niektóre towarzystwa ustalają górną granicę wartości szkody, do której ochrona zniżki obowiązuje.

Czy każdy może mieć ochronę zniżek?
Ze względu na to, jaką historię ubezpieczeniową posiada kierowca, ubezpieczyciel może odmówić mu możliwości wykupienia ochrony zniżek. Jeśli zatem kilkukrotnie spowodowaliśmy szkodę, możemy spotkać się z odmową ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego, chcąc wykupić ubezpieczenie ochrony zniżek. Bardzo często uwzględniany jest również wiek kierowcy i jego doświadczenie w kierowaniu autem.

Jak wypracować zniżki w ubezpieczeniu?
Zniżki w OC i AC to rabat udzielany towarzystwo ubezpieczeniowe właścicielom pojazdów, którzy jeżdżą bezszkodowo. Każdy rok gwarantuje 5, 10 lub 20% zniżki – w zależności od taryfikacji danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Maksymalną zniżkę przy zakupie OC można otrzymać już po trzech latach.

Czy warto wykupić ochronę zniżki w OC i AC?
Ochrona zniżki w OC i AC staje się coraz bardziej popularnym i opłacalnym rozwiązaniem dla kierowców. Na drodze czy na parkingach spotykamy z każdą chwilą więcej aut, a w takich warunkach nietrudno o kolizję czy wypadek. Aby zabezpieczyć się przed wzrostem składek za ubezpieczenia, warto wykupić opcję ochrony zniżek i nie martwić się o dodatkowe koszty związane z odnowieniem polisy. Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia ochrony zniżek?

  • Ochronę zniżek można wykupić wyłącznie w dodatku do ubezpieczenia OC lub AC,
  • Ochrona zniżek w polisie zapewnia właścicielowi pojazdu wstrzymanie utraty części zniżek, które wypracował, w przypadku wystąpienia szkody z jego winy,
  • Z ubezpieczenia ochrony zniżek może skorzystać każdy, jednak towarzystwo może odmówić rozszerzenia polisy ze względu na historię szkód.
  • Ochrona zniżek jest bardzo przydatna w przypadku aut posiadających współwłaścicieli – w razie wypadku czy kolizji obydwaj są objęci ochroną,
  • Ochrona zniżek to opłacalny dodatek dla młodych kierowców, którzy posiadają prawo jazdy od niedawna i mają małe doświadczenie jako kierowcy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj z ekspertem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże dobrać najlepszą ofertę. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile lub na mapie placówek.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.