Jaki biznes po pandemii się opłaca? Ubezpieczenia w dobie koronawirusa

Czas pandemii nie jest zbyt łaskawy dla wielu branż. Kolejne lockdowny i przedłużające się w czasie obostrzenia ograniczają możliwość dotarcia do klienta oraz dostępność i popularność różnych usług. Istnieją jednak branże, które wciąż się rozwijają, obracając specyficzną sytuację rynkową na swoją korzyść. Jaką działalność otworzyć w dobie koronawirusa? Przekonaj się, dlaczego ubezpieczenia to doskonały pomysł na biznes dla młodych, tak samo jak i doświadczonych!

Jaki biznes po pandemii utrzyma się na rynku?

Dochodowy biznes to taki, który zapewnia stabilność finansową i nigdy nie zamyka się na możliwość rozwoju. W czasie pandemii większe znaczenie zyskał dodatkowy czynnik – opłacalny biznes powinien łatwo adaptować się do zmiennych warunków, zarówno pod kątem oferty, jak i dostępności dla klienta.

Pandemia znacznie przyspieszyła prace nad cyfryzacją działań marketingowych, obsługowych i sprzedażowych w branżach, które do tej pory stawiały przeważnie na bezpośredni kontakt z klientem. Efektem jest zwiększona widoczność online i możliwość obsługi zdalnej. Rozwiązania te są tak przystępne dla klientów, że nawet w spokojniejszych okresach luzowania obostrzeń chętnie korzystają oni z wypracowanych podczas pandemii wygód. Zastanawiając się dzisiaj, jaką firmę otworzyć, musimy zatem mieć na uwadze zaawansowany poziom konkurencji pod względem wielokanałowej obsługi oraz marketingu internetowego – inaczej nie będziemy odpowiednio widoczni i łatwo dostępni.

Warto również postawić na taki pomysł na biznes, który w razie powrotu obostrzeń (np. podczas kolejnej fali), będzie mógł prężnie działać mimo ograniczeń. Sama możliwość funkcjonowania jednak nie wystarczy – działalność utrzyma się nawet w najtrudniejszych warunkach, o ile oferuje towary bądź usługi, na które zawsze jest popyt. Tym właśnie wyróżnia się dochodowy biznes! Do branż, które łączą wszystkie te cechy, niewątpliwie zaliczają się ubezpieczenia.

Dlaczego ubezpieczenia to dobry pomysł na biznes?

Jeżeli szukasz pomysłu na opłacalny biznes, koniecznie przyjrzyj się ubezpieczeniom. Wbrew pozorom, nietrudno jest wejść w tę branżę, a współpraca z multiagencją przybiera elastyczne formy, które możesz dostosować do swoich preferencji i możliwości. Przekonaj się, dlaczego ubezpieczenia to doskonały pomysł na własny biznes!

 • Ubezpieczenia to stabilna branża, która gwarantuje opłacalny biznes.
  Taki wniosek możemy wysunąć m.in. na podstawie raportów Polskiej Izby Ubezpieczeń, która co roku przedstawia rzetelną i wieloaspektową analizę rynku. Dane jasno pokazują, że zainteresowanie ubezpieczeniami się zwiększa – systematycznie rośnie m.in. liczba polis majątkowych, zdrowotnych i autocasco (w latach 2018-2020 odpowiednio: pozostałe osobowe i majątek – z 50,5 mln do niemal 56 mln polis, zdrowie – z 2,6 mln do ponad 3,2 mln polis, AC – z ok. 6,6 mln do prawie 7,5 mln polis).
 • Istnieje szeroka kategoria obowiązkowych ubezpieczeń, które zapewniają stały dochód.
  Stabilnym filarem sprzedaży są ubezpieczenia obowiązkowe, czyli OC komunikacyjne, OC rolnika, ubezpieczenie budynków w gospodarstwie rolnym od ognia i innych zdarzeń losowych, a także OC zawodowe, które obejmuje szeroką grupę profesji. Na tej podstawie można zbudować dochodowy biznes, który ma stały zysk niezależnie od zawirowań losu czy zmiennych preferencji klientów.
 • Ubezpieczenia odpowiadają na troski Polaków i zapewniają większy komfort psychiczny oraz skuteczną pomoc.
  W 2021 roku Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała dodatkowy raport, który przedstawia analizę badań skoncentrowanych na największych obawach Polaków. Ankietowani najczęściej martwię się o skutki poważnej choroby u siebie lub bliskich, zaś za coraz bardziej prawdopodobne uznają szkody związane z ekstremalną pogodą i zmianami klimatu. Co więcej, aż 83% badanych zgadza się z twierdzeniem, że ubezpieczenia są przydatne w trudnych życiowych chwilach.
 • Ubezpieczenia przodują w innowacjach technologicznych.
  Współcześnie sprzedaż ubezpieczeń nie przypomina już żmudnej pracy dawnego agenta. Nowoczesne oprogramowania pomagają w kalkulacji składek i upraszczają obsługę posprzedażową. Najbardziej zaawansowane narzędzia składają się na kompleksowe systemy, które stanowią cyfrowe środowisko pracy – jednym z takich rozwiązań jest autorski system All in #1 SADUS.
  Cyfryzacja oraz automatyzacja wielu procesów to wygoda zarówno dla osoby sprzedającej ubezpieczenia, jak i jej klientów – wszystko odbywa się prosto i sprawnie. Naturalną konsekwencją rozwoju technologicznego w tej branży jest również możliwość korzystania z różnych kanałów sprzedaży – oprócz spotkania w biurze można obsługiwać klientów też przez telefon. To sprawia, że ubezpieczenia to również dobry pomysł na biznes w domu. Warto przy tym wspomnieć, że Dom Ubezpieczeniowy Spectrum stworzył nowatorską platformę, która gwarantuje Partnerom zysk ze sprzedaży online.
 • Wejście do branży ubezpieczeniowej jest osiągalne nawet dla osób bez doświadczenia.
  Aby sprzedawać ubezpieczenia, wystarczy spełnić kryteria określone przez przepisy prawa. Należy do nich minimum średnie wykształcenie, pełna zdolność do czynności prawnych i niekaralność. Niezbędne jest również zaliczenie specjalnego egzaminu KNF z wiedzy o ubezpieczeniach. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum pomagamy Partnerom przygotować się do testu i zajmujemy się formalnościami – przeczytaj więcej o tym, jak rozpocząć karierę w ubezpieczeniach pod naszymi skrzydłami!
 • Różnorodność modeli współpracy zapewnia swobodę działania.
  Zastanawiając się, jaką działalność otworzyć, często szukamy rozwiązań dopasowanych do naszego stylu życia – ubezpieczenia są w tej kwestii bardzo elastyczne. Jeżeli masz już własny biznes (np. księgowość czy stacja diagnostyczna), możesz poszerzyć swoją działalność o sprzedaż polis i skorzystać z już zdobytych kontaktów. Innym rozwiązaniem jest franczyzowa placówka pod szyldem multiagencji. Partnerzy Domu Ubezpieczeniowego Spectrum mogą działać też mobilnie i zdalnie – to świetny pomysł na biznes dla młodych osób, które chcą dorobić lub nie mają kapitału na otwarcie biura. Możliwości jest bardzo wiele – możesz wybrać spośród gotowych rozwiązań lub zaproponować indywidualny model współpracy.

Pomysł na biznes w Domu Ubezpieczeniowym Spectrum

Zastanawiasz się, jaką firmę otworzyć? Współpraca z multiagencją Dom Ubezpieczeniowy Spectrum to doskonały pomysł na własny biznes! Skorzystaj z doświadczenia marki, która działa od 15 lat i cieszy się zaufaniem klientów. Naszym Partnerom oferujemy nie tylko rzetelne przygotowanie do działania, ale też innowacyjne technologie, które usprawniają pracę. Niezależnie od wybranej formy współpracy udzielamy wsparcia na każdym etapie, ponieważ Twój sukces jest również naszym sukcesem! Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o SPECTRUM możliwości dla Twojego biznesu.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.