Już co 10 Polak ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

4 stycznia 2023

ciekawostki, ubezpieczenia

Raport Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) informuje, że już co 10 Polak ma polisę zdrowotną z prywatną opieką medyczną – to stan na koniec trzeciego kwartału 2022 roku, a ubezpieczonych wciąż przybywa. Statystyki pokazują, że zainteresowanie prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi osiąga rekordowy poziom.

Wzrasta zainteresowanie prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym

Według statystyk PIU na koniec trzeciego kwartału 2022 roku z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce korzysta już 4,08 mln osób, zaś suma składek wyniosła blisko 880 mln zł. Liczba ubezpieczonych wzrosła o niemal 11%, co w opinii ekspertów PIU potwierdza istotną rolę tego rodzaju ochrony – uzupełnia ona publiczne usługi i pomaga lepiej zadbać o zdrowie.

Nasze zdrowie zależy przede wszystkim od nas samych – naszych nawyków i trybu życia, ale również od dostępu do opieki zdrowotnej. Tym czynnikom wychodzą dziś naprzeciw prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Potrzeby zdrowotne Polaków są ogromne i cały czas rosną, więc prywatne polisy będą wciąż bardzo potrzebne ‒ komentuje Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Z kolei działające w Polsce towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i wciąż rozbudowują ofertę, proponując pakiety o różnych zakresach z możliwością rozszerzenia o atrakcyjne opcje dodatkowe.

Dlaczego warto mieć prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Wykupując ubezpieczenie zdrowotne, możemy zapewnić sobie łatwy dostęp do wielu usług medycznych i badań diagnostycznych oraz profilaktycznych. Wiele pakietów oferuje też wykonywanie zabiegów ambulatoryjnych czy przeprowadzenie rehabilitacji. W zależności od naszych potrzeb, możemy zdecydować się na wariant obejmujący np. wsparcie psychologa czy dietetyka. Różnorodność dostępnych na rynku rozwiązań umożliwia indywidualne dopasowanie zakresu ubezpieczenia zdrowotnego.

Jakie jeszcze argumenty przemawiają za tym, aby mieć prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  • Duża dostępność lekarzy POZ i specjalistów w placówkach w całej Polsce i w formie telekonsultacji.
  • Gwarancja szybkiej wizyty to możliwość skonsultowania się z lekarzem POZ już tego samego dnia. Konsultacje specjalistyczne są umawiane w ciągu najbliższych dni roboczych.
  • Sprawne uzyskiwanie e-recept i e-zwolnień.
  • Możliwość korzystania z profilaktycznych badań i szczepień.
  • Opcja rozszerzenia o medyczny assistance to dostęp do dodatkowego pakietu usług, takich jak transport medyczny, wizyty domowe, dowóz leków, zorganizowanie sprzętu medycznego, opieka nad dziećmi i wiele innych.

Chcesz poznać najlepsze oferty ubezpieczenia zdrowotnego? Zapytaj eksperta, który reprezentuje ponad 30 towarzystw. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub w bezpłatnej aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.