Krótkoterminowe OC pojazdu za darmo dla uchodźców z Ukrainy

Cztery największe towarzystwa ubezpieczeniowe działające w Polsce – PZU, Warta, Ergo Hestia i Allianz – zaoferowały pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy wjeżdżają do naszego kraju swoimi autami. Osoby takie po przekroczeniu polskiej granicy są zobowiązane do posiadania Zielonej Karty. Ten dokument to międzynarodowy certyfikat ubezpieczeniowy, który potwierdza posiadanie ważnej polisy obowiązkowego OC na samochód. Jeśli pojazd nie ma wyrobionej Zielonej Karty w chwili przekroczenia granicy, jego właściciel takiego musi zawrzeć ubezpieczenie graniczne, aby móc legalnie i bezpiecznie poruszać się po polskich drogach.

W ramach pomocy dla osób uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy wymienione towarzystwa ubezpieczeniowe zdecydowały, iż zapewnią wszystkim samochodom, które wjeżdżają do Polski na ukraińskich rejestracjach darmowe OC komunikacyjne na okres 30 dni. Jest to jedna z wielu form wsparcia, które obejmuje również utworzenie funduszy na rzecz inicjatyw dla uchodźców, utworzenie nowych miejsc pracy dla Ukraińców, a także wstrzymanie działalności ubezpieczeniowej na terenie państw-agresorów.

OC graniczne – dlaczego to takie ważne?
Przybywający do naszego kraju uchodźcy z Ukrainy mają za sobą długą i wyczerpującą podróż. Towarzyszy im szok wywołany nagłą utratą dotychczasowego życia, lęk o własną przyszłość i bliskich, których sytuacja zmusiła do pozostania na objętym wojną terytorium. W takim momencie niewiele osób zastanawia się nad formalnościami dotyczącymi ubezpieczenia swojego auta, zaś pod wpływem pośpiechu i stresu nietrudno o wypadek komunikacyjny i związane z tym ogromne koszty finansowe.

Jeżeli masz kontakt z uchodźcami z Ukrainy, którzy wjechali na teren Polski swoimi autami i nie mają Zielonej Karty ani polskiego ubezpieczenia OC na samochód, koniecznie przekaż im tę informację! Bezpłatne OC pojazdu na 30 dni, które oferują uchodźcom PZU, Warta, Ergo Hestia i Allianz, można uzyskać również za pośrednictwem SPECTRUM. Sprawdź mapę placówek, aby znaleźć Doradcę Klienta w swojej okolicy.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.