Wyjazd na narty? Koniecznie z polisą ubezpieczeniową.

6 lutego 2019

ciekawostki, narty, podróż, SADUS

Trwa sezon ferii zimowych, dla wielu z nas jest to czas bliższych lub dalszych podróży. Niezależnie od tego czy zamierzamy spędzić urlop wylegując się na egzotycznej plaży czy też szalejąc na stoku, warto przede wszystkim pamiętać o naszym bezpieczeństwie.  Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest polisa turystyczna, którą możemy skonstruować według własnych potrzeb.

Lista potencjalnych zagrożeń jest dosyć długa, w zależności od kierunku czy celu podróży.  Głównym elementem polis turystycznych jest ubezpieczenie kosztów leczenia (KLZ),  które zapewnia m.in. leczenie szpitalne, ambulatoryjne, wydatki poniesione na leki, opatrunki czy transport między placówkami medycznymi. Należy pamiętać, że leczenie za granicą nie należy do najtańszych dlatego ważne, aby suma ubezpieczenia była stosowna, odpowiadająca stawkom za leczenie w danym kraju.

Ważnym komponentem takiej polisy jest również NNW, czyli  następstwa nieszczęśliwych wypadków.  Nie jest trudno o złamanie ręki, poparzenie czy uszkodzenie organów, czego konsekwencje mogą się za nami ciągnąć latami, warto więc ubezpieczyć się również od tego ryzyka. Polisy NNW mają jedną podstawową zasadę- im większy uszczerbek na zdrowiu-tym wyższa wypłata odszkodowania.

Wybierając spośród ofert kilku ubezpieczycieli należy zwrócić również uwagę na zakres usługi assistance.  W jej ramach, w zależności od wybranego pakietu możemy liczyć m.in. na opiekę nad dziećmi, pomoc w odnalezieniu zagubionych lub skradzionych dokumentów czy środków płatniczych, a także pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów związanych z akcją ratowniczą lub poszukiwawczą. Usługa assistance jest znakomitym dopełnieniem KLZ i NNW.

Warto także przyjrzeć się bliżej ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej czyli OC. Nie brakuje sytuacji, w których nieumyślnie wyrządzimy komuś krzywdę jadąc na nartach czy grając w siatkówkę na plaży. Ubezpieczenie OC pozwoli nam na pokrycie kosztów takich zdarzeń i uregulowanie świadczeń wobec poszkodowanej osoby. Warto też pamiętać, że OC w życiu prywatnym obejmuje także szkody wyrządzone przez nasze dzieci i zwierzęta.      

Odwiedzający nas klienci często podkreślają, że posiadają Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego z myślą o podróżach. Należy jednak pamiętać, że choć EKUZ pozwala na leczenie się na terytorium Europy to jednak nie zapewnia pokrycia wszystkich kosztów leczenia, a także zorganizowania np. akcji ratowniczej. EKUZ nie pokryje również należności za transport medyczny chorego czy w najgorszym wypadku przewiezienia zwłok do Polski. Warto też wiedzieć, że w niejednej zagranicznej miejscowości lekarze przyjmują wyłącznie prywatnie w związku z czym nie honorują karty EKUZ, a w konsekwencji koszty ich pomocy należałoby pokryć z własnej kieszeni. Dlatego też pomimo posiadania karty EKUZ, warto zabezpieczyć się również indywidualnie dopasowaną polisą turystyczną.

Wszystkich z Państwa, którzy planują w najbliższym czasie bliższą lub dalszą podróż zapraszam do kontaktu z oddziałami DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM, gdzie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące ubezpieczeń turystycznych oraz wybrać ofertę, która będzie spełniała Państwa oczekiwania.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.