OC/AC – gdzie najtaniej? Ubezpieczenie samochodu okiem eksperta

Gdzie kupić OC/AC najtaniej? Ubezpieczenie samochodu to niemałe wyzwanie – warto sprawdzać bieżące oferty i porównywać je w poszukiwaniu najkorzystniejszego rozwiązania. Oto wskazówki, dzięki którym łatwiej znajdziesz najlepsze ubezpieczenia samochodowe. Gdzie najtaniej kupisz polisę? Jaki ubezpieczyciel samochodu spełni Twoje oczekiwania? Podpowiadamy!

Spis treści

Najtańsza polisa OC – Święty Graal każdego kierowcy

Każdego roku właściciele pojazdów zastanawiają się, gdzie najtańsze OC dla ich samochodu jest dostępne. Cena ubezpieczenia jest w tym przypadku kluczowa, ponieważ – w przeciwieństwie do wielu innych rodzajów polis – zależy wyłącznie od pojazdu i właściciela, nie ma za to związku z zakresem ochrony.

Zakres ochrony dla każdego OC komunikacyjnego jest ściśle określony przez przepisy prawa, a więc oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych mogą różnić się jedynie ze względu na składkę, bądź mniej materialne, ale wciąż istotne wartości, takie jak jakość usługi czy zaufanie konsumenta. Ubezpieczyciele prześcigają się też w dodatkach do OC dostępnych w gratisie lub za symboliczną dopłatą – w ten sposób chcą wyróżnić swoją ofertę na tle konkurencji. Przeważnie jednak największą rolę odgrywa cena ubezpieczenia OC. Opinie o towarzystwie stanowią dodatkowy czynnik. Wpływa na to fakt, że styczność osoby wykupującej OC z ubezpieczycielem jest minimalna, chyba że w razie szkody doznanej w wyniku zdarzenia drogowego z innym sprawcą zdecyduje się zgłosić do swojego towarzystwa w ramach usługi bezpośredniej likwidacji szkód (BLS).

Najtańsza polisa OC to najczęstszy wybór kierowców, jednak sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdy decydujemy się na pakiet ubezpieczeń, np. OC/AC z NNW czy assistance. W kolejnych akapitach podpowiadamy, o czym warto pamiętać w poszukiwaniu idealnej oferty dla siebie.

Ubezpieczenie OC – gdzie najlepiej kupić i czym się kierować?

Wybór polisy OC zazwyczaj nie jest trudny – wymaga jedynie czasu, aby porównać dostępne oferty pod kątem ceny. W tym celu pomocny może być ranking ubezpieczeń OC. Często wybieranym rozwiązaniem jest również internetowa porównywarka, która pozwala sprawdzić tanie ubezpieczenia OC online – ta metoda pozwala uzyskać precyzyjne wyniki, ponieważ kalkulator wylicza oferty w oparciu o dane z dowodu rejestracyjnego, więc widoczna cena jest ostateczna, a nie szacunkowa jak w przypadku rankingów. W ten sposób z łatwością można znaleźć najtańsze OC przez internet.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, sprawdzając ubezpieczenia OC? Opinie o procesie likwidacji szkód mogą mieć znaczenie dla osób, które liczą na określony standard obsługi w ramach BLS. Warto również sprawdzić, czy polisa może być tańsza w towarzystwie, które już ubezpiecza inne sfery naszego życia (np. dom, życie, firma) – niektórzy ubezpieczyciele oferują atrakcyjne zniżki lojalnościowe dla klientów, którzy wykupują różnego rodzaju polisy w ramach oferty jednego towarzystwa.

Najtańsze ubezpieczenia OC i AC – jak porównać oferty?

Choć bez problemu można znaleźć tanie ubezpieczenia OC online, jeżeli chcemy rozszerzyć ochronę o AC, assistance, NNW, szyby czy opony, internetowe porównywarki nie zawsze spełnią nasze oczekiwania – zazwyczaj oferują one gotowe pakiety, których zakres może nam mniej lub bardziej odpowiadać. Pod tym względem wyróżnia się kalkulator SPECTRUM ubezpieczenia online, który pozwala samodzielnie kształtować pakiety. Po wprowadzeniu danych pojazdu można swobodnie eksperymentować z zakresem i ceną polisy, wybierając lub odznaczając poszczególne elementy czy np. zmieniając sumę ubezpieczenia NNW.

Jeżeli chcemy sprawdzić, jaki ubezpieczyciel samochodu spełni nasze oczekiwania, możemy również skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego. Taka osoba ma dostęp do znacznie bardziej zaawansowanej porównywarki, a do tego może udzielić odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Ubezpieczenia samochodowe – najtaniej u agenta czy przez internet?

Gdzie najtańsze OC – przez internet czy u agenta? To pytanie regularnie powraca w gronie miłośników aut i kierowców. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Porównywarka pozwala na błyskawiczny zakup polisy bez wychodzenia z domu, z kolei wizyta u doradcy to sposób na dokładne zbadanie oferty oraz rozwianie wszelkich wątpliwości. Warto skorzystać z pomocy multiagenta, który reprezentuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych i może porównać wszystkie dostępne rozwiązania.

Gdzie kupimy najtaniej ubezpieczenie samochodu? Wysokość składki jest zależna od wielu czynników, które różnią się dla OC i AC. Przy OC liczy się przede wszystkim szkodowość i rodzaj pojazdu, zaś kalkulacja AC uwzględnia szczegółowy zakres ochrony, standard i obecny stan samochodu, sumę ubezpieczenia (czyli wartość pojazdu) i inne aspekty. Co więcej, nieraz okazuje się, że takie samo ubezpieczenie dla danego auta może znacznie różnić się ceną w różnych towarzystwach. Z tego względu przed decyzją o zakupie polisy warto porównać oferty – możesz to zrobić samodzielnie lub z pomocą eksperta, który zwróci uwagę na istotne detale.

Ranking ubezpieczeń OC/AC w oparciu o Twoje kryteria

Najważniejszą zaletą wizyty w biurze multiagenta jest szczegółowa i rzetelna informacja. Wraz z ekspertem, który reprezentuje wszystkie wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe, możesz ułożyć własny ranking ubezpieczeń OC i AC. W ten sposób szybko i dokładnie sprawdzisz, jaki ubezpieczyciel samochodu spełni Twoje oczekiwania pod kątem stosunku ceny do zakresu ochrony.

Ważnym aspektem jest również kompleksowa obsługa. Doradca ubezpieczeniowy pomoże Ci nie tylko wybrać korzystną polisę, ale też załatwić sprawy związane z ubezpieczeniem w razie np. zbycia pojazdu.

Chcesz porozmawiać z ekspertem? Znajdź Doradcę Klienta w swojej okolicy na mapie placówek SPECTRUM i odwiedź biuro lub zadzwoń. Sprawdź też kalkulator OC/AC na naszej stronie i przekonaj się, że dopasowanie idealnego ubezpieczenia nie musi być trudne!


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.