Jak działa ochrona prawna? Sprawdź co musisz wiedzieć

5 kwietnia 2019

ciekawostki

W dzisiejszych czasach, w natłoku informacji, przy ciągle zmieniających się przepisach oraz wchodzących co chwila w życie nowych rozporządzeniach i ustawach, nie jest łatwo być na bieżąco z aktualnymi aktami prawnymi. Niestety zgodnie ze starą łacińską sentencją „Ignorantia legis non excusa” nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem. Z pomocą w tej sytuacji przychodzi nam coraz popularniejszy produkt Ubezpieczeniowy czyli Ochrona Prawna.

Ubezpieczenie ochrony prawnej czyli darmowa opieka fachowca

Zasięgnięcie porady prawnej to koszt nawet kilkuset złotych. Kwoty zwiększają się wielokrotnie gdy dochodzi do sprawy i bierzemy udział w przewodzie sądowym, a adwokat musi reprezentować nas przed organem wymiaru sprawiedliwości. Niestety w wielu przypadkach to nie koniec ponoszonych kosztów. Dochodzi do tego bardzo często konieczność opłacenia pracy biegłych i rzeczoznawców, jak również w przypadku przegrania sprawy poniesienie kosztów sądowych. Dzięki ochronie prawnej wszystkie wyżej wymienione wydatki pokryje polisa, a ubezpieczony ma możliwość ochrony swoich praw (jako powód lub pozwany) i swobodnego dostępu do sądu.

Oczywiście polisa nie tylko zabezpieczy w najbardziej skrajnych przypadkach czyli gdy nasza sprawa trafi na wokandę. Możemy również skorzystać z ubezpieczenia w prostszych przypadkach np. gdy potrzebujemy porady prawnej, przesłania wzorów pism oraz tekstów aktów prawnych.

W jaki sposób możesz kupić ubezpieczenie ochrony prawnej?

Ubezpieczenie OP może być zawarte jako samodzielny produkt lub jako rozszerzenie zakresu przy zakupie polisy mieszkaniowej, komunikacyjnej czy też firmowej.

Przykładowe sytuacje w których skorzystasz z ubezpieczenia:

  • konieczności obrony przed sądem z powodu wykroczenia (np. zbyt szybka jazda, przejście na czerwonym świetle),
  • dochodzenie odszkodowania od mechanika, który nienależycie wykona naprawę samochodu,
  • dochodzenie odszkodowania z tytułu czynów niedozwolonych (np. gdy sąsiad strącił doniczkę na Twój świeżo wyremontowany taras),
  • obrona w zakresie prawa karnego i wykroczeń (np. ktoś złamał nogę na Twoim nieodśnieżonym chodniku),
  • ochrona w zakresie postępowań administracyjnych i postępowań przed sądami administracyjnymi (np. jeżeli nie zgadzasz się z decyzją organu administracji i chciałbyś złożyć skargę),
  • obrona interesów prawnych związanych z nieruchomością (np. najemca zdemolował Twoje mieszkanie),
  • ochrona w zakresie umów (np. sprzedawca zwlekał z wysyłką towaru),
  • ochrona w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (np. gdy pracodawca nie wypłacił Ci wynagrodzenia),
  • ochrona danych osobowych (np. gdy skradziono Ci dokumenty)

W każdej powyższej sytuacji z ubezpieczeniem Ochrony Prawnej zdobędziemy niezbędne zabezpieczenie, które ochroni nasze nerwy i portfel. Za niewielką kwotę, jesteśmy w stanie zapewnić sobie dostęp do profesjonalnej pomocy prawnej i zdobyć szanse na skuteczną ochronę swoich praw.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do oddziałów Domu Ubezpieczeniowego Spectrum.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.