Praca w ubezpieczeniach – co trzeba wiedzieć, zanim zaczniesz karierę w tej branży?

W tych niespokojnych dla gospodarki czasach szczególnym zainteresowaniem cieszą się branże odporne na zawirowania i przeciwności losu. Jeżeli myślisz o własnym biznesie, warto wziąć pod uwagę ubezpieczenia. Współpraca z multiagencją to również świetny sposób na rozszerzenie obecnie prowadzonej działalności.

Co robi doradca ubezpieczeniowy?
Zanim odpowiesz na pierwsze oferty pracy w ubezpieczeniach, warto zapoznać się ze specyfiką tej branży oraz zawodów, które funkcjonują w jej ramach. Co robi doradca ubezpieczeniowy i na czym polega współpraca z firmami ubezpieczeniowymi?

Zadaniem doradcy jest pozyskiwanie klientów oraz sprzedaż produktów ubezpieczeniowych zgodnych z ich oczekiwaniami. Aby zapewnić wysoki standard obsługi, niezbędna jest umiejętność słuchania, komunikatywność i pogoda ducha – jeżeli posiadasz te cechy, łatwiej zbudujesz stałą relację biznesową z klientem, który wróci do Ciebie po polisę na kolejny rok, a także ubezpieczenie nowego domu czy samochodu.

Współpraca z firmami ubezpieczeniowymi ma też drugą stronę – jest to obsługa posprzedażowa, czyli dokumentacja związana z zawarciem polisy oraz rozliczenia składek. Jeżeli doradca oferuje produkty różnych ubezpieczycieli, dokumenty i wpłaty muszą trafić do wielu adresatów. Uproszczenie obsługi posprzedażowej to jedna z zalet, jakie ma współpraca z multiagencją – więcej na ten temat przeczytasz w kolejnych akapitach.

Współpraca z multiagencją – dlaczego warto?
Firmy ubezpieczeniowe w Polsce proponują różne modele współpracy i zaopatrują swoich partnerów w rozmaite narzędzia. Jeżeli chcesz mieć jak najszerszą ofertę ubezpieczeń i liczysz na dostęp do innowacyjnych narzędzi automatyzujących żmudną biurokrację, rozwiązaniem dla Ciebie może być współpraca z multiagencją.

Jaka multiagencja będzie najlepszym wyborem? Postaw na sprawdzonego partnera biznesowego, który oferuje przejrzyste warunki współpracy i nowoczesny backoffice. Dom Ubezpieczeniowy Spectrum zagwarantuje Ci:

  • dostęp do autorskiego systemu All in #1 – w nim m.in. porównywarka ofert ubezpieczeniowych, inteligentna baza klientów i narzędzia wspierające scentralizowany system rozliczeń (dzięki temu obsługa posprzedażowa jest znacznie prostsza),
  • elastyczny model współpracy (co więcej, w każdym wariancie masz możliwość pracy zdalnej),
  • wysoką prowizję na start i brak dodatkowych opłat – jedyna inwestycja wiąże się z kosztami wyposażenia i oznakowania placówki, jeżeli zdecydujesz się na jej uruchomienie,
  • możliwość rozwoju zawodowego – wykorzystaj certyfikowane szkolenia, webinary z ekspertami, wsparcie merytoryczne oraz bieżące informacje ze środowiska branżowego, aby zwiększyć swoje kompetencje i szanse w biznesie,
  • Twój sklep online z polisami 24/7 – to pierwsza na rynku platforma umożliwiająca klientowi samodzielne porównanie ofert i zakupienie ubezpieczenia, które automatycznie powędruje na Twoje konto!

Więcej o korzyściach dla Partnera Domu Ubezpieczeniowego Spectrum przeczytasz w zakładce Współpraca. Sprawdź również, jak przyjemna i wydajna może być praca w ubezpieczeniach dzięki naszym rozwiązaniom.

Praca w ubezpieczeniach bez doświadczenia – czy to możliwe?
Jakich kompetencji wymaga praca w ubezpieczeniach? Co trzeba wiedzieć, żeby móc sprzedawać polisy? Istnieją formalne wymogi, które musisz spełnić, jeżeli chcesz działać w tej branży jako agent lub osoba wykonująca czynności agencyjne:

  • minimum średnie wykształcenie,
  • pełna zdolność do czynności prawnych,
  • brak skazania w Krajowym Rejestrze Karnym (za umyślne popełnienie przestępstwa skarbowego, przeciwko życiu i zdrowiu, wymiarowi sprawiedliwości, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, obrotowi gospodarczemu, ochronie informacji i wiarygodności dokumentów),
  • zaliczenie egzaminu, w wyniku którego Komisja Nadzoru Finansowego wpisze Cię do rejestru i przyzna uprawnienia.

Czy praca w ubezpieczeniach bez doświadczenia jest możliwa? Oczywiście! Dla osób, które dopiero wchodzą w tę branżę, Dom Ubezpieczeniowy Spectrum organizuje szkolenia. Ubezpieczenia to niezwykle fascynujący świat, przez który przeprowadzimy Cię krok po kroku! Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.

Odkryj SPECTRUM możliwości
Nadal zastanawiasz się, jaka multiagencja spełni Twoje oczekiwania? Dołącz do nas i przekonaj się, jak nowoczesna, prosta i owocna może być praca w ubezpieczeniach. Opinie naszych Partnerów utwierdzają nas w przekonaniu, że obraliśmy właściwą ścieżkę i motywują do nieustannego rozwoju. W zakładce Współpraca znajdziesz ich historie oraz wiele innych informacji, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.