Ubezpieczenie kampera na zagraniczny wyjazd

Podróżowanie w nowej rzeczywistości związanej z pandemią COVID-19 wymaga dobrej organizacji wyprawy i ciągłego trzymania ręki na pulsie. Świetną alternatywą dla publicznych środków transportu i dostępnych dla wszystkich turystów hoteli jest tzw. dom na kółkach. Kamperem możemy podróżować, ograniczając kontakty z ludźmi do niezbędnego minimum. Ten pomysł w ostatnim czasie znacznie zyskał na popularności. Tylko w kwietniu 2021 roku do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców trafiły 534 kampery.

W ferworze przygotowań – kiedy wynajmujesz lub przygotowujesz własny kamper, pakujesz bagaż i ustalasz trasę przejazdu – nie zapominaj o najważniejszym, czyli zadbaniu o własne bezpieczeństwo. Odpowiednią ochronę i skuteczną pomoc zagwarantuje Ci tylko dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę. Zatem zanim siądziesz za kierownicą swojego wakacyjnego pojazdu, sprawdź możliwości, jakie otwiera przed Tobą ubezpieczenie podróżne.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd kamperem – o czym warto pamiętać?

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szeroki wachlarz różnych ubezpieczeń turystycznych. Żeby wybrać odpowiedni wariant, należy dokładnie określić cel i czas podróży, a także swoje potrzeby, mając na uwadze świadomość ewentualnych zagrożeń związanych z rodzajem turystyki, warunkami panującymi w drodze i na miejscu, czy planowanymi aktywnościami.

Przed wyborem ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny pamiętaj:

  • Warto wybierać ubezpieczenie turystyczne w pakiecie rozszerzonym z większym zakresem ochrony. Taka polisa obejmuje również następstwa nieszczęśliwych wypadków przy uprawianiu sportów ekstremalnych.
  • Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach zawartej polisy poniesie wszystkie koszty, jakich nie pokryje karta EKUZ (m.in: za usługę ratownictwa, akcję poszukiwawczą, transport karetką do kraju i leczenie – również prywatne). Ochrona ubezpieczeniowa może działać nawet na terenie całego świata – możesz zatem planować podróż bez żadnych ograniczeń!
  • Pomyśl o rozszerzeniu polisy turystycznej o ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej – kiedy przypadkiem wyrządzisz szkodę na osobie lub mieniu) i NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Warto rozważyć też ubezpieczenie bagażu na wypadek kradzieży sprzętu elektronicznego, turystycznego czy innych wartościowych przedmiotów, które będziesz mieć przy sobie w czasie podróży.
  • Ważną kwestią podczas wyboru ubezpieczenia na wyjazd za granicę jest limit odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela – im wyższa suma ubezpieczenia, tym bezpieczniej dla nas.
  • Osoby z przewlekłymi chorobami powinny poinformować ubezpieczyciela o swoim stanie zdrowia, aby odpowiednio rozszerzyć zakres polisy na wypadek zaostrzenia dolegliwości.
  • Polisa ubezpieczeniowa może objąć koszty związane z nagłym zachorowaniem na COVID-19 w trakcie podróży.
  • Posiadając odpowiednie ubezpieczenie podróżne, w nagłych sytuacjach możesz skorzystać z pomocy medycznej bezgotówkowo.

Zanim zdecydujesz się na wyjazd za granicę kamperem, zaopatrz się w polisę z szerokim zakresem ochrony. Skuteczne ubezpieczenie powinno mieć jak najkrótszą listą wyłączeń i ograniczeń, a także jak najwyższą sumę ubezpieczenia. Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę kamperem? Skorzystaj z pomocy naszych Doradców, którzy dysponują ofertami wszystkich ubezpieczycieli na polskim rynku. Po więcej informacji zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju.

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.