Zmiana przepisów w ruchu drogowym

31 maja 2021

ciekawostki

Już od 1 czerwca zaczną obowiązywać zapowiadane zmiany w przepisach ruchu drogowego. Nowe regulacje mają poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. Będą dotyczyły zarówno kierowców, jak i pieszych. O szczegółach pisaliśmy w tym artykule. Przypominamy :

  • Pieszy będący już na przejściu ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem, a osoba, która dopiero wchodzi na pasy, będzie musiała ustąpić pierwszeństwa tylko tramwajowi. Od czerwca zaczyna również obowiązywać zakaz używania telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię. 
  • W nocy (w godzinach 23-5) pojedziemy maksymalnie 50 km/h, a nie tak, jak dotychczas – 60 km/h. Do tej pory Polska była jedynym krajem Unii Europejskiej, który posiadał taki przepis.
  • Kierowca w czasie jazdy autostradą lub drogą ekspresową będzie musiał zachować bezpieczną odległość, która ma wynosić min. połowę prędkości osiągniętej przez pojazd (np. dla 100 km/h – min. 50 m).

Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.