Twoje przeglądy w aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile

6 listopada 2023

ciekawostki, SPECTRUM

Ważny przegląd pojazdu czy instalacji w budynku to warunek bezpiecznego użytkowania. Wyjaśniamy, dlaczego warto pamiętać o obowiązkowych przeglądach i jak działa jedna z najnowszych funkcji aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile, dzięki której nie zapomnisz o upływie ważnych terminów.

Spis treści

Dlaczego przeglądy domu i pojazdu są konieczne?

Systematyczne przeglądy to obowiązek, który zgodnie z prawem spoczywa na właścicielach pojazdów mechanicznych oraz budynków mieszkalnych. Brak aktualnych przeglądów może mieć poważne konsekwencje, np.:

 • grzywna do 5000 zł (nakładana przez nadzór budowlany lub policję w chwili zatrzymania),
 • zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu,
 • brak odpowiedzialności ubezpieczyciela w razie szkody (dotyczy ubezpieczenia domu, autocasco, a także OC).

Dodatkowo należy liczyć się z większym ryzykiem związanym z dalszą eksploatacją budynku czy pojazdu. Głównym celem regularnej kontroli jest bezpieczeństwo i możliwość przeciwdziałania groźnym nieprawidłowościom, dlatego warto wykonywać przeglądy nie tylko z obowiązku, lecz przede wszystkim we własnym interesie.

Ustaw przypomnienie o przeglądzie w SPECTRUM mobile

Każdy pojazd przechodzi okresowy przegląd generalny, a w przypadku budynku mieszkalnego sprawa jest nieco bardziej złożona. Istnieje grupa przeglądów, które powinien mieć dom – a do tego mają one zróżnicowane okresy obowiązywania, co sprawia, że o każdym trzeba pamiętać osobno. Szczegóły dotyczące obowiązkowych przeglądów w budynku mieszkalnym możesz sprawdzić np. w tym artykule.

Dzięki aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile możesz w bardzo łatwy sposób ustawić przypomnienia o przeglądach – oto krótka instrukcja krok po kroku:

 1. Zaloguj się do SPECTRUM mobile (funkcja jest dostępna tylko dla zweryfikowanych użytkowników).
 2. Kliknij czerwony przycisk Dodaj nowy przegląd na stronie głównej.
 3. Określ rodzaj i przedmiot przeglądu.
 4. Wskaż datę ostatniego przeglądu (w przypadku budynku) lub następnego przeglądu (w przypadku pojazdu).
 5. Wybierz, z jakim wyprzedzeniem chcesz otrzymać przypomnienie.
 6. Informacjami i przypomnieniami o przeglądach możesz zarządzać w zakładce Wszystkie przeglądy (granatowy kafelek na stronie głównej).

Pobierz aplikację ubezpieczeniową SPECTRUM mobile

Dlaczego jeszcze warto mieć SPECTRUM mobile? Oto główne zalety korzystania z naszej aplikacji ubezpieczeniowej:

 • informacje o wszystkich Twoich ubezpieczeniach w jednym miejscu – polisy zawarte w SPECTRUM znajdą się tutaj automatycznie, a pozostałe możesz wprowadzić manualnie,
 • narzędzia przydatne w razie szkody – m. in. generator oświadczenia sprawcy, instrukcje w razie kolizji i wypadku czy asystent do wezwania pomocy drogowej,
 • łatwiejszy kontakt z Doradcą Klienta – w aplikacji znajdziesz skrót, który połączy Cię bezpośrednio z Twoim agentem, mapkę do zlokalizowania oddziału, a także możliwość zadania pytania do polisy.

Pobierz bezpłatną aplikację ubezpieczeniową SPECTRUM mobile na swoje urządzenie ze sklepu Google Play lub App Store i odkryj wszystkie opracowane przez nas udogodnienia!


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.