Ubezpiecz życie – Dlaczego warto? Poznaj najważniejsze założenia polisy na życie

30 października 2019

ciekawostki

Ubezpieczenia na życie to temat szeroki jak rzeka, ale postaramy się go przybliżyć w cyklu artykułów poświęconych temu niezwykle ważnemu zagadnieniu.

Z pewnością każdy zadał sobie chociaż raz pytanie:

  • Jak poradzi sobie moja rodzina (żona/mąż, dzieci), gdy mnie zabraknie?
  • Czy w razie niezdolności do pracy poradzę sobie ze spłatą kredytu?
  • Czy będzie nas stać na studia dzieci?
  • Jaką będę mieć emeryturę?

Warto w takim razie zastanowić się nad ubezpieczeniem na życie

Wybór odpowiedniej polisy to nie kwestia ceny, ale sprawdzenia jej zakresu. Składka nie powinna zaważyć na decyzji o wyborze odpowiedniego wariantu, choć jest jednym z najważniejszych argumentów. Dlatego tak istotne jest porównanie zakresu ochrony.

Jednym z rodzajów polis życiowych występujących na rynku są polisy ochronne, zapewniające ubezpieczonemu wypłatę w chwili wystąpienia choroby, niezdolności do pracy czy pobytu w szpitalu w wyniku nagłego zachorowania oraz świadczenie rodzinne w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Zabezpieczamy rodzinę …

Żeby najbliżsi nie musieli spłacać twojego kredytu wykup ubezpieczenie, które, jeśli Cię zabraknie, zapewni pokrycie przez ubezpieczyciela wszystkich wierzytelności. Oczywiście każdy wykupując polisę na życie, powinien przed podpisaniem umowy sprawdzić warunki ubezpieczenia oraz zwrócić uwagę na to, czy wypłacone świadczenie pokryje wysokość kredytu. To tylko jeden przykład tego, do czego może służyć polisa, której rola polega m.in. na zapewnieniu środków Twoim najbliższym w tragicznej sytuacji.

Zabezpieczamy edukację dziecka …

To naturalne, że każdy rodzic myśli o przyszłości swojego dziecka oraz chce mu zapewnić wszystko to, co najlepsze. Polisy dla naszych pociech łączą w sobie funkcję ochronną i inwestycyjną. Zgromadzony kapitał może być wyznaczony z góry lub też zależny od inwestycji poczynionych przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Oszczędzamy w ten sposób, aby nasze dziecko mogło studiować, bądź po ukończeniu nauki miało łatwiejszy start w dorosłe życie. Polisy te pełnią także funkcję ochronną, gdyż w momencie śmierci rodzica dziecko otrzymuje środki w formie jednorazowej wypłaty lub w formie comiesięcznej renty.

Zabezpieczamy swoją przyszłość …

W naszych czasach wysokość emerytury często nie jest satysfakcjonująca, dlatego już teraz warto pomyśleć, by za parę lat mieć odpowiedni komfort finansowy, nie martwiąc się o środki na zakup leków lub wymarzoną wycieczkę, albo po prostu rozpieszczanie wnuków. Polisy emerytalne to ubezpieczenia ochronne, poprzez które możemy również inwestować. Odkładając w ten sposób zgromadzone pieniądze przez odpowiednio długi czas, zapewniamy sobie spokój na jesień życia.

W następnym artykule przyjrzymy się bardziej szczegółowo ubezpieczeniom chroniącym nas przed nagłymi i nieprzewidzianymi zdarzeniami.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.