Ubezpieczenie dla motocyklisty – zadbaj o bezpieczeństwo na drodze

Motocykl to wyjątkowy pojazd, który pozwala cieszyć się pełną swobodą i niezależnością. Wchodząc w jego posiadanie, często poznajemy również charakterystyczny styl życia – zaczynając od specjalnego ubioru, a kończąc na zlotach miłośników jednośladów. Jazda motocyklem często jednak bywa kojarzona z niebezpieczną przygodą. Na ryzyko wpływa nie tylko sposób prowadzenia pojazdu, ale też brak fizycznej bariery, która chroni ciało przed uszkodzeniem w chwili wypadku. Dlatego warto zadbać o to, aby przyjemność jazdy połączyć z bezpieczeństwem. Na szczęście dobre ubezpieczenie dla motocyklisty pozwoli wyruszyć w trasę ze spokojną głową.

Aby bezpiecznie poruszać się po drogach, użytkownicy jednośladów inwestują niemałe kwoty w mocny kask, wygodne buty czy dobry kombinezon. Jakie ubezpieczenia powinien posiadać motocyklista, żeby zadbać o siebie, swoją maszynę i innych uczestników ruchu? Zanim ruszysz na pierwszą wiosenną przejażdżkę, sprawdź, jak zapewnić sobie maksymalną ochronę!

Obowiązkowe OC motocykla
Polisa OC na motocykl jest obowiązkowa tak samo, jak dla właściciela każdego innego pojazdu mechanicznego, który podlega rejestracji. Ubezpieczenie OC motocykla chroni Cię przed skutkami finansowymi wypadków lub kolizji, które mogą zdarzyć się z Twojej winy. Jeśli podczas jazdy uszkodzisz inny pojazd, mienie lub spowodujesz utratę zdrowia bądź życia innej osoby, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie poszkodowanym.

AC dla motocykla – dlaczego warto je mieć?
Tak jak w przypadku samochodów, możemy również wykupić polisę autocasco. Dobra polisa AC motocykla zagwarantuje ochronę nie tylko w przypadku kradzieży albo zniszczenia pojazdu (np. przez wandalizm lub siły przyrody). Ubezpieczenie autocasco dla motocykla można również wykorzystać do likwidacji szkód powstałych podczas wypadku – nawet wtedy, gdy to ubezpieczony motocyklista był sprawcą kolizji.

Ubezpieczenie NNW motocyklisty
Podróżując motocyklem, jesteś narażony na uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku bardziej, niż podczas jazdy autem. Jak zabezpieczyć się przed skutkami nieszczęśliwego zdarzenia? Z pomocą przyjdzie ubezpieczenie NNW dla motocyklisty. Obejmuje ono m.in.:

  • świadczenie w przypadku uszczerbku na zdrowiu,
  • pomoc psychologiczną,
  • zwrot kosztów rehabilitacji,
  • świadczenia za pobyt w szpitalu, trwałą niezdolność do pracy oraz rentę.

Assistance motocyklowy – na pewno się przyda!
Assistance motocyklowy to ważny element ubezpieczenia jednośladu. Z pewnością okaże się przydatny, gdy będziesz uczestnikiem kolizji, a Twój motocykl będzie wymagał holowania lub naprawy na miejscu zdarzenia. Assistance zadziała również w sytuacji braku paliwa i potrzeby specjalistycznej pomocy na autostradzie.

Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenia dla motocyklistów wybrać dla siebie? Skorzystaj z pomocy Doradcy, który dysponuje ofertami wszystkich działających w Polsce ubezpieczycieli. Po więcej szczegółów zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju.

Źródła:

 


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.