Agent wyłączny czy multiagent? Sprawdź, gdzie kupić polisę na najlepszych warunkach!

18 czerwca 2021

biznes, ciekawostki

Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu lub polisa na życie? Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie turystyczne? Największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce dysponują szeroką ofertą, w której nieraz ciężko się rozeznać – pomoc doradcy może być zatem nieoceniona. Agent wyłączny czy multiagent? Przekonaj się, kto zapewni Ci lepsze rozwiązania!

Agent wyłączny czy multiagent? Poznaj różnicę

Choć u obu możesz kupić tanie ubezpieczenia, jeden z nich zagwarantuje Ci znacznie szerszy wachlarz opcji. Agent wyłączny to przedsiębiorca, który pośredniczy w sprzedaży na podstawie umowy agencyjnej z jednym towarzystwem ubezpieczeniowym. W związku z tym oferuje wyłącznie produkty tego ubezpieczyciela. Z kolei multiagent jest związany z więcej niż jednym towarzystwem. W praktyce często oznacza to, że ma w swojej ofercie wszystkie największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce, a także innych ubezpieczycieli, którzy specjalizują się w wybranych dziedzinach, np. rolnictwie, ubezpieczeniach dla firm czy polisach na życie.

Co oferują multiagencje ubezpieczeniowe?

Ranking ubezpieczeń czy kalkulator to popularne źródła informacji, dzięki którym można dowiedzieć się, gdzie kupić np. najtańsze ubezpieczenie OC. Forum internetowe również może dostarczyć nam wskazówki w tym zakresie. O ile przed zakupem polisy warto samodzielnie rozeznać się na rynku ubezpieczeń, ponieważ opinie z sieci mogą nas naprowadzić i podpowiedzieć kierunek poszukiwań, o tyle rzetelnych informacji, konkretnych rozwiązań i spersonalizowanych ofert najlepiej szukać u doradcy z szeroką ofertą oraz solidną znajomością branży.

Interesuje Cię najtańsze ubezpieczenie auta lub dobra polisa na życie? Gdzie najlepiej zwrócić się po zarówno korzystne, jak i tanie ubezpieczenia z różnych dziedzin? Multiagencja ubezpieczeniowa to właściwy adres – tu możesz liczyć na szeroką ofertę oraz profesjonalne doradztwo.

Gdzie kupić polisę? Najlepsze ubezpieczenia

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie turystyczne lub mieszkaniowe? A może szukasz rozwiązań dla swojej firmy? Warto sprawdzić ogólny ranking ubezpieczeń, ale po ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb lepiej zwrócić się bezpośrednio do doradcy. To osoba, która dobrze orientuje się w branży, stale trzyma rękę na pulsie i wie, gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenia dla Ciebie.

Największe zalety korzystania z usługi multiagenta to:

  • szeroka oferta złożona z produktów wielu towarzystw,
  • sprawne i obiektywne zestawienie ofert – multiagent wylicza składki w wielu towarzystwach i porównuje warunki ubezpieczenia,
  • wiedza oraz doświadczenie, dzięki którym doradca doskonale rozumie wszystkie zagadnienia, wyczerpująco odpowiada na pytania i udziela profesjonalnej porady.

Dlaczego warto sprawdzić oferowane przez SPECTRUM ubezpieczenia?

Opinie na temat ubezpieczeń są bardzo zróżnicowane, dlatego ważne jest, aby czerpać informacje ze sprawdzonych i rzetelnych źródeł. Dom Ubezpieczeniowy Spectrum to profesjonalna multiagencja ubezpieczeniowa, która oferuje produkty wszystkich wiodących na rynku towarzystw. Dbamy o kompetencje naszych Doradców i zapewniamy im nowoczesne zaplecze technologiczne, które usprawnia obsługę oraz przyspiesza analizę ofert.

Dlaczego warto wybrać oferowane przez SPECTRUM ubezpieczenia? Opinie powracających klientów utwierdzają nas w przekonaniu, że zapewniamy im najwyższy standard i najkorzystniejsze rozwiązania! Przekonaj się o tym na własną rękę – sprawdź listę naszych placówek i znajdź Doradcę w Twojej okolicy! Jeżeli prowadzisz biznes, sprawdź też nasze ubezpieczenia dla firm!


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.