Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych

18 czerwca 2021

biznes, ciekawostki, technologie

Rośnie świadomość ekologiczna Polaków – coraz częściej zastanawiamy się, jak mądrze pozyskiwać energię i z niej korzystać. Położenie geograficzne Polski decyduje o tym, że dużą popularnością cieszą się elektrownie wiatrowe oraz nowoczesne panele fotowoltaiczne, które pozwalają na wykorzystanie światła słonecznego w celu wytworzenia energii elektrycznej.

Odnawialne Źródła Energii (OZE) zyskują coraz większe zainteresowanie wśród rolników, przedsiębiorców oraz właścicieli domów jednorodzinnych, dla których stanowią bardzo efektywny sposób na zaopatrzenie budynków mieszkalnych i gospodarczych w dostęp do prądu. Tego rodzaju instalacje są jednak kosztowne, zaś ich nagła niedyspozycyjność może wiązać się z dyskomfortem dla domowników, a nawet utratą zysku. Dlatego warto zatroszczyć się o ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych i całej konstrukcji – odpowiednia polisa pomoże szybko uporać się z problemem i zniweluje koszty.

Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych – na czym polega?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne powoli zdobywają w Polsce popularność. Z tego względu coraz więcej ubezpieczycieli zaczyna oferować polisy obejmujące ochronę takich instalacji. Wiener proponuje także ubezpieczenie osobom, które korzystają z kredytów na zakup fotowoltaiki. Jako jedyne spośród towarzystw w Polsce już od wielu lat oferuje specjalistyczne ubezpieczenia dla odnawialnych źródeł energii. Nie powinno więc dziwić, że właśnie ten ubezpieczyciel ma w ofercie atrakcyjną polisę chroniącą panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

Oferowane przez Wiener ubezpieczenie fotowoltaiki obejmuje instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne stanowiące zespół paneli wraz konstrukcją wsporczą i całym niezbędnym oprzyrządowaniem, zamontowane na dachu budowli lub znajdujące się na gruncie. Ochrona ubezpieczeniowa zapewni Ci odszkodowanie na wypadek wystąpienia jednego ze zdarzeń wskazanych w polisie.

Ubezpieczenie fotowoltaiki – zakres ochrony

W ramach ubezpieczenia możesz wybrać zakres dopasowany do Twoich potrzeb. Wiener oferuje polisę opartą na ryzykach nazwanych, a także wariant ubezpieczenia od wszystkich ryzyk. Zdecyduj, która opcja Tobie odpowiada:

Ubezpieczenie fotowoltaiki od ryzyk nazwanych obejmuje:

  • ryzyka wymienione w OWU, m.in.: grad, huk ponaddźwiękowy, huragan, lawina, napór śniegu, osuwanie się ziemi, powódź, pożar, przepięcia (szkody elektryczne), trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna, uderzenie pojazdu, upadek obiektów, zapadanie się ziemi, zalanie,
  • działanie osób trzecich (kradzież instalacji lub jej elementu, wandalizm, dewastacja),
  • koszty związane z akcją ratowniczą lub usuwaniem pozostałości po szkodzie,
  • koszty związane z postępem technologicznym (kiedy nie możliwe jest odkupienie identycznego elementu instalacji, więc trzeba zainstalować nowszy lub droższy model).

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej All Risk obejmuje:

  • wszystkie ryzyka i sytuacje poza tymi, które wskazane są jako wyłączenia i ograniczenia ochrony w OWU,
  • działanie osób trzecich (kradzież instalacji lub jej elementu, wandalizm, dewastacja),
  • koszty związane z akcją ratowniczą lub usuwaniem pozostałości po szkodzie,
  • koszty związane z postępem technologicznym,
  • koszty związane z zakupem energii z sieci w sytuacji, kiedy Twoja instalacja została uszkodzona w wyniku zdarzenia objętego ochroną.

Po więcej szczegółów zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.