Ubezpieczenie dla rowerzysty. Czy warto je mieć?

Sezon wiosenno-letni to okres, w którym częściej decydujemy się na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się jazda na rowerze. Zamieniając samochód na rower, zadbamy nie tylko o własne zdrowie, ale również środowisko. Podróż jednośladem do pracy, szkoły czy na zakupy zapewnia świetny nastrój na cały dzień i pomaga zaoszczędzić czas, który zmarnowalibyśmy w korkach.

Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie dla rowerzysty?
Wraz z uprawieniem sportu rośnie ryzyko różnych wypadków, których konsekwencje mogą spowodować problemy zdrowotne i finansowe. W przypadku rowerzystów często dochodzi do urazów powstałych na skutek upadku. Szkodę można wyrządzić również innym osobom, np. w wyniku potrącenia przechodnia lub spowodowania kolizji. Z uwagi na to, że nowoczesne rowery mają dużą wartość, nie bez znaczenia jest także powypadkowe uszkodzenie jednośladu lub jego utrata na skutek kradzieży. Dlatego warto wykupić odpowiednią polisę, która ochroni rowerzystę przed skutkami różnych zdarzeń. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie rowerowe warto posiadać, zanim wsiądziemy na dwa kółka.

Jakie ubezpieczenie dla rowerzysty wybrać? Poznaj dostępne możliwości
Jakie ubezpieczenie rowerowe warto wykupić, aby czuć się bezpiecznie na drodze? Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne warianty ochrony. W zakres ubezpieczenia można włączyć:

  • OC rowerzysty – z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej rowerzysty ochroną ubezpieczeniową objęta jest odpowiedzialność za szkody osobowe lub rzeczowe wyrządzone osobom trzecim w związku z użytkowaniem roweru. Jeśli podczas jazdy rowerem potracimy pieszego na pasach, wymusimy pierwszeństwo na drodze, lub uszkodzimy zaparkowane auto, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie osobie poszkodowanej.
  • NNW dla rowerzysty – polisa NNW to ochrona w razie następstw nieszczęśliwego wypadku. Odszkodowanie z tego tytułu zostanie wypłacone w sytuacji, gdy rowerzysta dozna obrażeń lub poniesie śmierć w wyniku wypadku podczas jazdy na rowerze. Ubezpieczyciel zapewni również środki na leczenie i rehabilitację. Przy drobniejszych zdarzeniach, takich jak złamanie kości, również masz prawo do świadczenia. Otrzymasz rekompensatę za procent doznanego uszczerbku na zdrowiu.
  • CASCO roweru – ubezpieczenie casco roweru działa w sytuacji, kiedy ktoś ukradnie lub uszkodzi koła, bagażnik bądź cały rower. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, które pozwoli naprawić szkodę bądź zakupić nowy sprzęt.
  • ASSISTANCE rowerowy – dzięki ubezpieczeniu assistance rowerzyści mogą liczyć na transport roweru w razie awarii, dostęp do infolinii medycznej, a także rower zastępczy.

Ubezpieczenie roweru – jak działa?
Aby ochrona była skuteczna, należy przestrzegać warunków określnych w polisie. Ubezpieczenie nie zadziała, jeśli:

  • szkodę wyrządzisz umyślnie,
  • kierujesz rowerem pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających,
  • jeździsz rowerem wyczynowo i w warunkach ekstremalnych (chyba, że zakupisz specjalny wariant ubezpieczenia),
  • dokonano kradzieży roweru bez rabunku.

Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie rowerowe wykupić? Skorzystaj z porady ekspertów, którzy mają dostęp do ofert wielu towarzystw. Zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju!

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.