Ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania – co warto o nim wiedzieć?

Zdrowie jest bezcenne – przekonał się o tym każdy, kto poważnie zachorował lub widział, jak ktoś bliski zmaga się z cierpieniem. Nowotwór, udar czy zawał to tylko niektóre przykłady ciężkich chorób, na które może zapaść każdy z nas. Przyczynia się do tego niewłaściwy tryb życia, niska aktywność fizyczna i brak zbilansowanej diety. Liczą się również warunki środowiskowe oraz obciążenia genetyczne – to wciąż tylko niektóre czynniki, które sprawiają, że ryzyko zachorowania jest dość wysokie. W przypadku ciężkich schorzeń trzeba reagować szybko, a na to potrzebne są środki. Wizyty u specjalistów, leki czy zabiegi mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli nie jesteś przygotowany na taki wydatek, ubezpiecz się na wypadek poważnego zachorowania.

Poważne zachorowanie – definicja w ubezpieczeniu
Terminem poważne zachorowanie określamy schorzenia, które powodują czasową bądź stałą niezdolność do pracy. Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania to tak naprawdę umowa, która rozszerza zakres ochrony podstawowej. Musimy zatem posiadać już indywidualne ubezpieczenie na życie, by móc nabyć taką umowę dodatkową. Inaczej jest w przypadku ubezpieczeń grupowych, ponieważ one oferują szeroki zakres ochrony, uwzględniający poważne zachorowanie.

Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej podają pełną listę chorób, które obejmowane są ochroną. Dzięki temu ubezpieczony ma pewność, że otrzyma odszkodowanie w określonej sytuacji. Bardzo często taka polisa chroni na wypadek:

 • udaru mózgu,
 • zawału serca,
 • nowotworu złośliwego i niezłośliwego,
 • choroby Parkinsona,
 • choroby Alzheimera,
 • niewydolności nerek,
 • stwardnienia rozsianego.

Jakie jeszcze schorzenia ubezpieczyciele traktują jako poważne zachorowanie? Lista może zawierać od kilku do kilkudziesięciu różnych jednostek chorobowych. Niektóre oferty obejmują ochroną na wypadek zarażenia wirusem HIV, przeszczepów, śpiączki, a także utraty wzroku, słuchu i mowy. W nowych polisach na liście znajdziemy nawet ubezpieczenie w razie zachorowania na Covid-19. Im więcej jest przypadków objętych ochroną, tym lepiej, ponieważ zyskujemy szeroki zakres ochrony na wypadek sytuacji, których nie da się przewidzieć.

Co nam daje ubezpieczenie od poważnego zachorowania?
Ochrona na wypadek ciężkiej choroby okaże się bardzo dużym wsparciem w sytuacji, gdy usłyszymy nieszczęśliwą diagnozę. Poważna choroba może wiązać się z utratą dochodu, ponieważ dolegliwości i uszkodzenia ciała utrudniają wykonywanie dotychczasowej pracy zarobkowej. Taka polisa może zapewnić nie tylko wysokie odszkodowanie (nawet do 1 000 000 zł), ale również szeroką pomoc assistance.

Ubezpieczenie od poważnego zachorowania może dodatkowo zapewnić:

 • konsultacje za granicą,
 • konsultacje profesorskie,
 • transport medyczny i opiekę pielęgniarki,
 • pomoc psychologa oraz dietetyka,
 • organizację rehabilitacji,
 • pomoc w domu i w opiece nad dziećmi.

Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania – czy warto?
W przypadku ciężkiej choroby trzeba wziąć pod uwagę koszty leczenia, dojazdów do placówek medycznych, a często także rehabilitacji i specjalistycznych sprzętów medycznych. Kondycja zdrowotna może czasowo lub na stałe wykluczyć z aktywności zawodowej, co oznacza utratę możliwości zarabiania. Osoby, które nie posiadają ubezpieczenia, muszą w takiej sytuacji polegać na własnych oszczędnościach albo wsparciu innych osób. Bardzo ważnym aspektem powrotu do zdrowia jest troska o zdrowie psychiczne, a stres na pewno temu nie pomoże.

Dlatego warto o takich sytuacjach pomyśleć dużo wcześniej, zwłaszcza jeśli posiadamy już własną rodzinę. Wypłata świadczenia za poważną chorobę czy też odszkodowanie na wypadek śmierci w momencie rodzinnej tragedii sprawi, że najbliżsi nie będą obciążeni dodatkowymi kosztami. Ubezpieczenie od poważnej choroby powinno być bardzo ważne dla osób, które odpowiadają za dobrobyt rodziny. Jednocześnie polisa na wypadek poważnego zachorowania to produkt korzystny dla każdego. Z pomocą doradcy ubezpieczeniowego na pewno znajdziesz taką ofertę, która w razie potrzeby zapewni odpowiednie wsparcie, a jednocześnie nie obciąży Twojego budżetu.

Po więcej szczegółowych informacji oraz rzetelną pomoc w wyborze optymalnego wariantu ubezpieczenia zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju.

Źródło:

 


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.