Ubezpieczenie JDG – jak chronić swój biznes?

Aby Twój biznes rozwijał się bez przeszkód, warto zabezpieczyć go odpowiednią polisą. Ubezpieczenie dopasowane do charakteru działalności może zapewnić skuteczną pomoc i zminimalizować straty w sytuacji, gdy coś potoczy się nie po Twojej myśli. Podpowiadamy, na jakie produkty warto zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie dla firmy jednoosobowej.

Spis treści

Ubezpieczenie dla firmy jednoosobowej – dlaczego warto?

Ubezpieczenia dla firm to wyjątkowo elastyczna oferta, która została stworzona tak, aby dopasowywać się do rodzaju działalności, rozmiaru i skali działania firmy oraz specyficznych potrzeb branżowych. Dzięki temu każdy przedsiębiorca – również taki, który prowadzi jednoosobową firmę – może skutecznie zabezpieczyć swoje interesy na wypadek różnego rodzaju przeciwności.

Najważniejsze zalety ubezpieczenia firmy to:

 • wsparcie w trudnych sytuacjach – zgodnie z zakresem ubezpieczenia, towarzystwo może zapewnić kompleksową pomoc w postaci np. zorganizowania potrzebnych usług czy wypłacenia środków pieniężnych,
 • zaufanie kontrahentów i klientów – dzięki ubezpieczeniu osoby korzystające z usług Twojej firmy mogą mieć pewność, że otrzymają rekompensatę w razie nieprawidłowości,
 • ochrona budżetu firmy – przeniesienie kosztów związanych z ubezpieczonymi zdarzeniami na ubezpieczyciela odciąża finanse firmy i przyczynia się do jej niezakłóconego rozwoju.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie jednoosobowej działalności gospodarczej? Własna działalność ma wyjątkowy charakter, ponieważ cała odpowiedzialność spoczywa na barkach jednej osoby. Troszcząc się o rozwój swojej firmy i stabilność przychodów, warto mieć asekurację. Możliwość skorzystania ze wsparcia ubezpieczyciela w wielu sytuacjach może sprawić, że wyjdziemy z kłopotliwej sytuacji obronną ręką.

OC firmy – bezpieczeństwo i komfort klientów

Ubezpieczenie firmy jednoosobowej obejmujące odpowiedzialność cywilną (OC) zapewnia ochronę na wypadek szkód spowodowanych nieumyślnie względem klientów, kontrahentów czy osób trzecich podczas wykonywania czynności zawodowych. Może ono objąć m. in.:

 • nienależyte wykonanie lub niewywiązanie się z umowy,
 • szkody w mieniu poddanemu obróbce lub innym czynnościom,
 • szkody wyrządzone przez maszyny lub inne urządzenia wyprodukowane, dostarczone lub naprawiane przez ubezpieczonego,
 • szkody wyrządzone przez półprodukt,
 • szkody powstałe w wyniku emisji niebezpiecznych substancji,
 • odpowiedzialność cywilną w rzeczach ruchomych użytkowanych na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innego stosunku nie przenoszącego prawa własności.

OC jest dostępne w wielu wariantach dopasowanych do branży czy specyfiki usług, dzięki czemu może skutecznie objąć wszelkie szkody wynikające z błędu w sztuce zawodowej i związane z jej wyjątkowym charakterem. Dopasowanie zakresu i sumy ubezpieczenia polisy OC do charakteru firmy to gwarancja satysfakcji dla strony poszkodowanej i bezpieczeństwa dla firmy.

Bezpieczne mienie firmy w lokalu, mieszkaniu i w terenie

Jest wiele aspektów prowadzenia JDG, które może objąć ubezpieczenie. Własna działalność często wiąże się z korzystaniem ze służbowego sprzętu. Kategoria mienia firmowego jest bardzo szeroka i może obejmować różnego rodzaju elementy – od podstawowego wyposażenia biurowego, przez specjalistyczne urządzenia, po zaadaptowane na potrzeby działalności wnętrza.

Ubezpieczenie dla firmy jednoosobowej może być skonstruowane tak, aby obejmowało mienie firmowe znajdujące się w lokalu lub prywatnym mieszkaniu, w którym prowadzona jest również działalność. Ochrona może też działać w trakcie świadczenia usług mobilnie oraz podczas podróży.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia mienia JDG w mieszkaniu? Przejdź do tego artykułu.

Masz zobowiązania finansowe? Ubezpiecz się od utraty dochodu

Własny biznes często wiąże się ze zobowiązaniami finansowymi, do których można zaliczyć np. kredyt, leasing czy stałe koszty wpisane w prowadzenie działalności. Dla przedsiębiorców korzystających z takich rozwiązań powstało ubezpieczenie od utraty dochodu, które pomaga zachować płynność finansową w trudnej sytuacji. Polisa zapewnia wsparcie finansowe w razie całkowitej, okresowej lub trwałej niezdolności do pracy zarobkowej, spowodowanej przez poważną chorobę lub nieszczęśliwy wypadek. Zakres ubezpieczenia można poszerzyć o katalog klauzul dodatkowych (np. świadczenie szpitalne, świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu, dostosowanie do życia w niepełnosprawności, zasiłek pogrzebowy).

W jednoosobowej firmie dobre zdrowie przedsiębiorcy to filar działalności, dlatego warto zainwestować prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które może zapewnić:

 • szybkie terminy konsultacji, badań i zabiegów,
 • bezgotówkowe usługi medyczne,
 • możliwość uzyskania drugiej opinii medycznej,
 • profilaktykę zdrowotną (regularne badania, szczepienia).

Ochrona prawno-podatkowa – wsparcie w obronie interesów

Nawet mimo pilnego doglądania formalności, firma może znaleźć się w sytuacji, która wymaga stanięcia przed sądem lub skorzystania z pomocy prawnika. Ubezpieczenie JDG z ochroną prawno-podatkową może objąć:

 • pokrycie kosztów uzyskania opinii specjalistów w zakresie prawa podatkowego i skarbowego,
 • obsługę sporu podatkowego z urzędem na wszystkich szczeblach postępowania administracyjnego
 • pokrycie kosztów reprezentacji przez adwokata i wynagrodzenia biegłych w przypadku spraw karno-skarbowych,
 • refundację mandatu skarbowego lub grzywny.

Ubezpieczenie JDG – dopasuj do potrzeb

Czy wiesz, że ubezpieczenie jednoosobowej działalności gospodarczej można precyzyjnie dopasować do swoich potrzeb? Oferta dla firmy jest zawsze spersonalizowana – to oznacza, że powstaje indywidualnie, w odpowiedzi na Twoje zainteresowanie i oczekiwania. Jeżeli chcesz sprawdzić dostępne rozwiązania, skorzystaj z pomocy eksperta, który reprezentuje ponad 30 ubezpieczycieli. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum porównasz najlepsze oferty i uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach dla firm, przejdź na tę stronę.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.