Studenci często mają ograniczony budżet, a co za tym idzie – borykają się z różnymi wyzwaniami finansowymi. Wielu z nich musi tak gospodarować środkami, aby opłacić wynajęty pokój lub akademik, wyżywić się, dokonać opłat za media oraz zapewnić sobie nie tylko przetrwanie, ale też przystępny standard życia. Co w razie nieprzewidzianych sytuacji życiowych, takich jak wypadki czy problemy zdrowotne, które będą wiązały się z koniecznością leczenia i rehabilitacji? W takich sytuacjach ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może okazać się bezcenne. Podpowiadamy, jak dobrze się ubezpieczyć w korzystnej cenie na studencką kieszeń!
NNW dla studenta – na uczelni czy indywidualnie?
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to forma ubezpieczenia osobowego, która zapewnia ochronę finansową ubezpieczonemu lub osobie uposażonej w sytuacji wystąpienia uszczerbku na zdrowiu czy śmierci. Niektóre uczelnie wymagają posiadania przez studenta polisy NNW. Ubezpieczenie często można wykupić na uczelni, ale decydując się na samodzielny zakup, można liczyć na dopasowanie ochrony ubezpieczeniowej do swoich indywidualnych potrzeb. Dobra polisa zapewnia ochronę nie tylko podczas ćwiczeń czy wykładów, ale również w czasie nauki, praktyk oraz w drodze na uczelnię. Działa również w domu, u znajomych, w trakcie zajęć pozauczelnianych, zajęć hobbystycznych i wakacji. NNW dla studenta chroni całodobowo niezależnie od miejsca, w którym znajduje się ubezpieczona osoba.
NNW studenckie – zakres ochrony
Oferty towarzystw ubezpieczeniowych dla studentów zwykle są przygotowywane na bardzo preferencyjnych warunkach, podobnie jak dla uczniów szkół podstawowych czy średnich. NNW studenckie nie jest dużym wydatkiem. Opłaty zaczynają się już od 26 zł rocznie przy sumie ubezpieczenia 10 000 zł. Składka roczna jest naprawdę niewielka, a pomoc w trudnych sytuacjach może okazać się bezcenna.
Ochrona jaką zapewnia ubezpieczenia NNW dla studenta:
- Śmierć w razie nieszczęśliwego wypadku, w tym wypadku komunikacyjnego i udaru mózgu.
- Uszkodzenie ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
- Trwały uszczerbek na zdrowiu – m.in. złamania, skręcenia, zwichnięcia, a także urazy w wyniku napadu epileptycznego. Świadczenie zostanie wypłacone również w razie śmierci ubezpieczonego lub jego rodzica.
- Zdiagnozowanie poważnego zachorowania.
- Wypadek podczas uprawiania sportu – zarówno rekreacyjnie, jak i wyczynowo.
- Pobyt w szpitalu w wyniku wypadku, zatrucia pokarmowego lub choroby (w tym COVID-19).
- Assistance – opieka lekarza, pielęgniarki i rehabilitanta, transport medyczny, dostawa leków,
- Zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji w następstwie nieszczęśliwego wypadku – ubezpieczenie pokrywa koszty zakupu lekarstw czy wyrobów medycznych zaleconych przez lekarza (np. protezy, aparaty ortopedyczne).
OC w życiu prywatnym – dlaczego warto wykupić rozszerzenie?
Przy polisie studenckiej istnieje możliwość wykupienia OC w życiu prywatnym. To ubezpieczenie, które chroni przed finansowymi skutkami wyrządzenia szkody innym osobom – zarówno na mieniu, jak i zdrowiu. Ochroną są objęte szkody spowodowane podczas odbywania praktyk, przyuczania się do zawodu, uprawiania sportów czy korzystania z roweru, hulajnogi i deskorolki.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepszą ofertę. Odwiedź nasze biuro lub zadzwoń! Na mapie naszych placówek znajdziesz Doradcę Klienta w Twojej okolicy.
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.
Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.