Ubezpieczenie OC dla studenta – na praktyki i nie tylko

Podczas studiów liczy się rozwój, samodzielność i odpowiedzialność. Na drodze studenta pojawiają się liczne wyzwania, takie jak egzaminy i praktyki, ale też trudne sytuacje z codziennego życia, które mogą przydarzyć się każdemu. Wyjaśniamy, dlaczego oprócz NNW warto mieć OC dla studenta.

 

Spis treści

 

Czym jest ubezpieczenie OC dla studenta?

OC dla studenta to rozszerzenie polisy NNW. Kompleksowe ubezpieczenie NNW+OC zapewnia wszechstronną ochronę, która zapewnia wsparcie w razie zarówno problemów zdrowotnych (NNW), jak i szkód nieumyślnie wyrządzonych innym osobom (OC). Ubezpieczenie OC dla studenta obejmuje odpowiedzialność cywilną deliktową w życiu prywatnym z tytułu szkód rzeczowych lub osobowych wyrządzonych osobom trzecim w związku z wykonywaniem czynności życia prywatnego, nauką na uczelni lub odbywaniem praktyk.

 

Zakup polisy OC dla studenta jest nieobowiązkowy, ale warto się na niego zdecydować – nierzadko zdarza się, że tego ubezpieczenia wymagają pracodawcy przyjmujący na praktyki studenckie. 

 

OC dla studenta – na praktyki i na co dzień

Ubezpieczenie OC dla studenta sprawdza się nie tylko w trakcie praktyk, ale też na co dzień. Ochrona z polisy działa podczas zajęć, gdzie możemy mieć do czynienia z sprzętem należącym do uczelni (np. komputer, sprzęt sportowy, specjalistyczne przyrządy do ćwiczeń). Ubezpieczenie obejmuje też wiele aspektów związanych z codziennym życiem studenckim (np. szkody spowodowane w akademiku lub podczas rekreacyjnego uprawiania sportu).

 

Zakres może być szerszy w przypadku OC studenta medycyny lub innego kierunku medycznego. Oprócz uniwersalnego katalogu ryzyk, warto wziąć pod uwagę wyjątkowe okoliczności związane ze specyfiką kierunków medycznych (np. odpowiedzialność w razie szkód powstałych wskutek czynności udzielania pierwszej pomocy medycznej lub w związku z realizacją zadań obstawy medycznej imprez).

 

Warto rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia OC w sytuacji, gdy wynajmujemy mieszkanie. Wsparcie w razie szkód wyrządzonych w nienależącym do nas lokalu może zapewnić nam specjalna polisa OC najemcy – więcej na ten temat możesz przeczytać w tym artykule.

 

Dopasuj NNW+OC dla studenta

Ubezpieczenia studenckie są dostępne w wielu wariantach, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby studentów zależne m. in. od kierunku, stylu życia czy preferencji dotyczących zakresu ochrony.

 

Chcesz poznać bieżącą ofertę i wybrać opcję dopasowaną do Twoich oczekiwań? Skorzystaj z pomocy eksperta, który reprezentuje ponad 30 towarzystw. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum porównasz dostępne rozwiązania i poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.

 


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.